Wygrana z Grecją na poczatek eliminacji

2022-09-21

Od zwycięstwa 3:0 nad Grecją rozpoczęła fazę grupową rundy głównej eliminacji do mistrzostw świata reprezentacja Polski w futsalu.

W Jastrzębiu-Zdrój podopieczni Błażeja Korczyńskiego od początku spotkania zdominowali rywali, ale dość długo byli nieskuteczni. Pod koniec pierwszej połowy niemoc strzelecką jako pierwszy przełamał Mateusz Mrowiec. Goście nie otrząsnęli się jeszcze po stracie bramki, a Mikołaj Zastawnik podwyższył na  2:0 i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Wynik spotkania na 3:0 ustalił Remigiusz Spychalski  w 25. minucie.  W kolejnym spotkaniu, 7 października, Polacy zmierzą się z Azerbejdżanem. Prawo gry w kolejnej rundzie uzyskają zwycięzcy grup oraz cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc.