Wygrana z Rawiczem - gnieźnianie liderami ligi

2014-12-01

Kolejne cenne zwycięstwo odnieśli kadeci MKK Gniezno. Młodzi gnieźnianie pewnie w niedzielne przedpołudnie 30 listopada w hali GOSiR przy ulicy Jolenty w Gnieźnie, pokonali zespół Rawii Rawicz 102:65.

Podopieczni Łukasza Staszkiewicza rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia - prowadząc w 4 min. 15:3. Później gra nieco się wyrównała, ale końcowe momenty pierwszej odsłony znowu należały zdecydowanie do MKK, które wygrało tą cześć meczu 35:14. W drugiej kwarcie na parkiecie pojawili się przede wszystkim gracze rezerwowi, którzy niestety nie kontynuowali dobre gry starterów  z początku spotkania. Totalny chaos w ataku skutkował wieloma niewymuszonymi stratami i nieporozumieniami między graczami, dodatkowo gospodarze nie potrafili właściwie współpracować w obronie. Mimo słabej gry gnieźnian – trener nie dokonywał zmian, dając tym samym szansę na przełamanie. Przy bardzo biernej postawie zawodników z Grodu Lecha, goście odrobili część strat i do przerwy na tablicy 51:33.

Druga połowa to przeciętna gra MKK Gniezno zawodników w ataku i bardzo słaba postawa pod własnym koszem. Totalny brak komunikacji otwierał gościom wiele czystych pozycji, z których zdobywali łatwe punkty. Dopiero w czwartej kwarcie podopieczni Staszkiewicza częściowo wrócili na właściwe tory. Szybkie, zespołowe kontrataki pozwalały poprawić wynik na tablicy. Ostatecznie MKK wygrywa mecz 102 : 65 i pozostaje nadal liderem tabeli Wielkopolskiej Ligi Kadeta A.

Chociaż zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez moment, o tyle gra  zawodników MKK Gniezno pozostawiała wiele do życzenia. Cieszyć może fakt, iż punktowało w tym spotkaniu 11 zawodników oraz bardzo dobra dyspozycja rzutów 3 punktowych – 8 celnych. Nad resztą gnieźnianie muszą zdecydowanie popracować chcąc zrewanżować się ostrowianom za jedyną jak do tej pory porażkę. Do konfrontacji z Kasprowiczanką dojdzie 17 grudnia w Ostrowie Wilekopolskim.

MKK Gniezno : Rawia Rawicz   102 : 65 (35:14, 16:19, 24:18, 27:14)

Punkty dla MKK: Wietrzyński 22 (4x3 pkt), Tkaczyk 16 (1x3), Sztyma 14 (1x3), Leśniczak 14 (2x3), Laube 10, Milak 7, Szczapa 7, Lorek 6, Piechowiak 2, Kierzek 2, Trafny 2, Zachwieja 0.