Wygrany sparing z Zamkiem Gołańcz zakończył drugi tydzień przygotowań Mieszka!

2022-07-23

Seniorzy Mieszka Gniezno, mają za sobą drugi tydzień przygotowań do nowego sezonu 2022/2023 rundy zasadniczej rozgrywek wielkopolskiej IV ligi ARTBUD a co za tym również drugi mecz kontrolny tego lata.

Podopieczni spółki trenerskiej Przemysław Urbaniak i jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego, podobnie jak to były w pierwszym tygodniu przygotowawczym do startu nowego sezonu 2022/2023 zajęcia treningowe odbyli cztery razy  (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek). Podobnie jak w pierwszym tygodniu i w drugim średnio w zajęciach treningowych brało udział 20 piłkarzy Mieszka Gniezno. Na zakończenie drugiego tygodnia ładowania ,,akumulatorów” w okresie letnim przed startem ligi, której początek WZPN w Poznaniu, zaplanował na 6-7 sierpnia seniorzy Mieszka Gniezno, rozegrali drugi z zaplanowanych sparingów. Przypomnijmy że w pierwszym gnieźnianie pokonali zdecydowanie na wyjeździe grając w dość okrojonym składzie trzecioligową Unię Janikowo w stosunku 2:0 po bramkach zdobytym w pierwszej połowie Aleksandra Pawlaka i Tomasza Kaźmierczaka. Drugi sparingpartnerem w sobotę 23 lipca biało-niebiescy rozegrali nie na wyjeździe lecz u siebie na boisku mieszczącym się przy ulicy Strumykowej 8 w Gnieźnie. Podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego tego dnia podejmowali piątoligowy zespół Zamku Gołańcz przygotowujący się do rozgrywek nowego sezonu 2022/2023 w wielkopolskiej grupie 1Red Box . Spotkanie po dość wyrównanym jego przebiegu zakończyło się drugą wygraną Mieszka Gniezno w stosunku 4:3. Gnieźnianie mecz kontrolny z Zamkiem Gołańcz rozpoczęli w swoim stylu od szybkich ataków na bramkę swojego rywala. Już w 2 minucie mieszkowcy mogli wyjść na prowadzenie gdyby piłka  uderzona z 20 metra przez Kacpra Zimmera wpadła w przeciwległy róg bramki przyjezdnych a nie obiła jej słupek. Minutę później na wcześniejszą groźną sytuacje gnieźnian odpowiedzieli przyjezdni. Po szybkiej kontrze i dograniu piłki w pole karne gnieźnian golkipera Mieszka – Partyka Szafrana pokonał wprawdzie Filip Jarzębowski lecz gol nie został uznany gdyż padł on z pozycji spalonej. I w meczu nadal był wynik bezbramkowy. To co nie udało się piłkarzowi gości z początku pierwszej połowy wyszło już drużynie z Gołańczy w 20 minucie. Po kolejnym szybkim kontrataków na bramkę Mieszka, w wykonaniu przyjezdnych Kamil Bartkowski płaskim strzałem za pola karnego ulokował piłkę w bramce Patryka Szafrana golkipera Mieszka. I drużyna Zamku Gołańcz zdobytą bramką wyszła na prowadzenie 1:0. Minutę po stracie bramki biało-niebiescy doprowadzili jednak do stanu 1:1. Gola wyrównującego stan meczu w ekipie gnieźnieńskiej zapisał na swoim koncie Krzysztof Wolkiwicz. Po tej zdobytej bramce kontaktowej mieszkowcy poszli za przysłowiowym ciosem aplikując w kolejnych minutach pierwszej połowy przyjezdnym dwa  gole. I tak w 25 minucie po celnym trafieniu piłki z głowy w wykonaniu Tomasza Bzdęgi, biało- niebiescy wyszli w sobotnim meczu na prowadzenie 2:1. Dziesięć minut później czyli w 35 minucie padła trzecia bramka dla Mieszka Gniezno. Sytuację sam na sam z golkiperem Zamku Gołańcz na gola w ekipie gnieźnieńskiej zamienił Krzysztof Wolkiewicz. I w meczu było już 3:1 dla Mieszka Gniezno. I kiedy wydawało się że z takim rezultatem zdobytych bramek i jednej straconej na przerwę będą schodzili seniorzy Mieszka Gniezno. W 45 minucie gola do szatni w ekipie Zamku Gołańcz zdobył zawodnik Testowany. I po pierwszych czterdziestu pięciu minutach Mieszko Gniezno prowadziło z drużyną Zamku Gołańcz 3:2.

Po zmianie stron podobnie jak to było w pierwszym sparingu wyjazdowym w Janikowie, trener Przemysław Urbaniak dokonał kilu zmian w wyjściowej jedenastce co miało wpływ na grę zespołu Mieszka. Druga połowa już nie była tak dobra w wykonaniu biało-niebieskich jak pierwsza co nie oznaczało jednak że zmiennicy bardziej doświadczonych zawodników zespołu seniorów Mieszka nie stwarzali sobie dogodnych sytuacji strzeleckich.  Ostatecznie w drugiej połowie padły dwie bramki po jednej po obu stronach. Pierwsi gola zdobyli mieszkowcy a było to w 65 minucie. Po wrzutce w pole karne gości w wykonaniu Miłosza Brylewskiego najwyżej do zacentrowanej piłki wyskoczył Kacper Zimmer i uderzeniem piłki z 16 metra głową umieścił ją celnym trafieniem w bramce Zamku Gołańcz.  W tym momencie Mieszko Gniezno prowadziło już 4:2. Cztery minuty później na straconego gola odpowiedzieli zdobytą bramką przyjezdni. Patryka Szafrana golkipera Mieszka Gniezna w ekipie Zamku Gołańcz pokonał zawodnik Testowany zmniejszając tym samym prowadzenie biało-niebieskich 4:3. Wynik ten mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek przez oba zespoły nie uległ do końca spotkania. I Mieszko Gniezno, w drugim meczu kontrolnym tego lata pokonała na swoim trenie piątoligowy zespół Zamku Gołańcz w stosunku 4:3

Za tydzień w sobotę 30 lipca zespół Mieszka Gniezno, rozegra ostatni mecz kontrolny tego lata. Biało-niebiescy u siebie o godzinie 11.00 podejmować będzie piątoligowego Polonusa Kazimierz Biskupi, przygotowujący się do nowego sezonu 2022/2023 w wielkopolskiej grupie 2 Red Box.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Damian Garstka, Michał Steinke, Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Kacper Zimmer, Patryk Kryszak, Tomasz Bzdęga, Krzysztof Wolkiewicz, Jakub Hoffmann, Adam Konieczny

Rezerwa: Nikodem Szocziński, Krzysztof Szalaty, Tomasz Kaźmierczak, Adrian Franczak, Bartosz Rynarzewski, Aleksander Pawlak