Wyjazdowa porażka Formatonu Piast Łubowo w Mieścisku

2020-11-09

Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A PRPOTON grupy 3, do walki o ligowe punkty w trwającej jeszcze rundzie jesiennej w sobotę 7 listopada powrócili piłkarze Formatonu Piast Łubowo.

Tego dnia podopieczni Marcina Sporakowskiego, który w ostatnim czasie przebywał na kwarantannie związanej z wirusem COVID-19, udali się do Mieściska gdzie byli podejmowani przez ekipę miejscowego Sokoła. Przerwa w rozgrywkach ligowych drużynie Formatonu Piast, nie wyszła chyba na dobre gdyż mimo wyrównanego pojedynku piłkarskiego przegrali go 0:1.
Przebieg spotkania pomiędzy Sokołem Mieścisko a Formatonem Past Łubowo jak wcześniej było wspomniane był wyrównany. W pierwszej połowie znakomita okazji do strzelenia bramki w sytuacji sam na sam zmarnował w ekipie gospodarzy Bartek Sierschuła trafiając w bramkarza gości, a także dobry strzał około 20 metrów oddał Marcin Kalusiński bramkarz odbił piłkę na rzut rożny oraz strzał Mateusza Matuszczaka centymetry minął lewy słupek bramki.  Goście w pierwszej połowie ograniczali się przede wszystkim do sytuacji ze stałych fragmentów gry. Jedyną dobrą okazję stworzyli sobie po rzucie różnym, ale czujny w bramce Sokoła Mieścisko był Krzysztof Pawliński, który  nie dał się zaskoczyć. Od początku drugiej połowy gospodarze szukali swoich szans do zmiany wyniku i z minuty na minutę przewaga Sokoła rosła tyle że piłka nie chciała wpaść do bramki przyjezdnych. Na bramkę jedyną w sobotnim spotkaniu  musieliśmy czekać do 68 minuty. Łukasz Nawrocki wbiegł w pole karne gości z Łubowa i został powalony przez obrońcę Piasta. Sędzia wskazał na "wapno", do piłki podszedł Arnold Sądej i pokonał bramkarza z Łubowa – Igora Chojnackiego. I było 1:0 dla Sokoła Mieścisko. Łubowiane po stracie bramki starali się doprowadzić do remisu lecz z tych starań nic nie wynikało. Jeśli chodzi o gospodarzy to mogli jeszcze oni zdobyć drugą bramkę w ostatnich minutach meczu lecz piłka po strzale Bartka Sierschuły zatrzymała się na słupku bramki Formatonu Piast.  Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkową porażką Formatonu Piast Łubowo.

A już w środę 11 listopada zespół z Łubowa, rozegra spotkanie zaległe z 11 kolejki w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego. Formaton Piast w Kiszkowie o godzinie 11.00 podejmować będzie WKS Owieczki.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Igor Chojnacki, Jakub Kierzek, Patryk Kluczyński, Filip Białas (70' Adrian Zieliński), Filip Kijakowski, Maciej Adamski, Tobiasz Garstka, Karol Karasiewicz (10' Mariusz Jabkiewicz), Aleks Puglisi (75' Karol Zwolenkiewicz), Arkadiusz Wiśniewski, Przemysław Wolniewicz