Wyjazdowa porażka futsalistów KS Gniezno z beniaminkiem

2018-10-14

Na mecz 4. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w niedzielę, 14 października, do Bojana, gdzie był podejmowany przez tamtejszy LZS Dragon. Gnieźnianie wyjechali na Kaszuby w mocno osłabionym składzie i zostali pokonani przez beniaminka zmagań 6:4.

Mecz rozegrany w hali widowiskowo-sportowej w Bojanie był jednak przez większość czasu wyrównany.  Wprawdzie to gospodarze pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu w 8. minucie Sylwestra Bielickiego, ale dwie minuty później wyrównał Alan Polus, a w 12. minucie to gnieźnianie objęli prowadzenie dzięki bramce Mikołaja Bereźnickiego. Dwie minuty później wyrównał Maciej Osłowski. Zespół KS Gniezno jeszcze raz wyszli na prowadzenie w 17. minucie po trafieniu Adama Zdrojewskiego, ale minutę przed przerwą wyrównał Marek Widzicki  Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 3:3.  Po zmianie stron  ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze dzięki bramce Kacpra Ickiewicza. Jednak już minutę później wyrównał Alan Polus. Remis 4:4 utrzymał się aż do 37. minuty, ale w końcówce gospodarze zadali dwa decydujące ciosy i dzięki trafieniom Kacpra Ickiewicza oraz Sylwestra Bielickiego zwyciężyli 6:4.

LZS Dragon  Bojano - KS Gniezno  ­ 6:4 (3:3)

LZS Dragon – Sylwester Bielicki  -  2 (8’, 39'), Kacper Ickiewicz - 2 (28', 37’), Maciej Osłowski - 1 (14'),  Marek Widzicki - 1 (19')

KS Gniezno -  Alan Polus  - 2 (10’, 29'), Mikołaj Bereźnicki - 1 (12'), Adam Zdrojewski - 1 (17')

W innych meczach 4. kolejki padły rezultaty:

Constract Lubawa  - FC Kartuzy 7:1

UMKS Zgierz - Futsal Oborniki 3:4
AZS UW Warszawa - LSSS Lębork 3:4

Politechnika Gdańska - Malwee Łódź 1:4
Helios Białystok - Futsal Leszno  2:7

Zespół Mieszka z dorobkiem 1 punktu zajmuje jedenastą pozycję w ligowej tabeli. Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają w sobotę, 20 października, kiedy to w hali GOSiR przy ul. Sportowej  podejmą innego beniaminka – UMKS Zgierz. Początek meczu o g. 19.