Wyjazdowa porażka juniora starszego Mieszka Gniezno

2018-08-25

Drugą porażkę w trzecim meczu nowego sezonu 2018/2019 w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej A 1 juniora grypy pierwszej, doznali juniorzy starsi Mieszka Gniezno.

Po wcześniejszej porażce wyjazdowej na inaugurację nowego sezonu podopiecznych Przemysława Urbaniaka w Swarzędzu z tamtejszą Unią w stosunku 2 :1. I zwycięstwie biało-niebieskich 2:1 na własnym trenie z ekipą Tarnovii Tarnowo Podgórne. Drugą porażkę wyjazdową zapisali na swoim koncie juniorzy starsi Mieszka Gniezna, którzy w sobotę 25 sierpnia w Poznaniu ulegli zespołowi juniora starszego Przemysława 3:2. Co do samego przebiegi meczu między drużynami juniorów starszych Przemysława Poznań a Mieszkiem Gniezno. To pierwsi na prowadzenie 1:0 wyszli gospodarze zdobytym golem w 25 minucie. Gnieźnianie po stracie bramki dążyli do zdobycia gola dającego im wyrównanie stanu meczu. Udało się to dopiero młodym mieszkowcom tuż przed przerwą w 45 minucie. Po akcji Jakuba Goździńskiego, bramkę dla gnieźnian zapisał na swoim koncie Łukasz Bogajewski. I juniorzy starsi Mieszka na przerwę schodzili remisując z swoimi rówieśnikami z Przemysława Poznań 1:1.

Drugą odsłonę sobotniego meczu podopieczni Przemysława Urbaniaka, rozpoczęli w dobrym stylu od zdobytej bramki w 65 minucie, dzięki której wyszli na prowadzenie 2:1. Po dwójkowej akcji w wykonaniu Jakuba Goździńskiego i Łukasza Bogajewskiego, ten drugi nie dał szans golkiperowi gospodarzy pokonując go z 14 metra. I kiedy wydawało się że kolejne gole w wykonaniu młodych gnieźnian to kwestia czasu. Juniorzy starsi Przemysława Poznań, najpierw doprowadzili w 80 minucie do stanu 2:2 a zdobytą bramką w końcówce w 88 minucie ustalili wynik spotkania na 3:2. Tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy Przemysława Poznań , chociaż mogło być zgoła inaczej gdyby Bartosz Goździński nie zmarnował w 85 minucie dogranej sytuacji strzeleckiej po zagraniu piłki w pole karne przez  gospodarzy przez Alberta Gąsiorowskego.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Woźniak, Dawid Staszak (46’ Michał Nowicki), Wojciech Wachowski, Mateusz Sikorski, Maksymilian Sikorski, Albert Gąsiorowski, Adam Kowalski (80’ Piotr Kaźmierczak), Szymon Klimacki (55’ Mateusz Rożek),Miłosz Walkowiak, Bartosz Goździński, Albert Bogajewski, Jakub Goździński

Kolejne spotkanie juniorzy starsi Mieszka Gniezno, rozegrają 2 września na własnym boisku przy Strumykowej w Gnieźnie, podejmują o godzinie 11.00 zespół Nielby Wągrowiec.