Wyjazdowa porażka KS Gniezno w meczu z Wiarą Lecha Poznań

2014-09-08

Kompletnie nie udał się wyjazd drużynie KS Gniezno, po kolejne punkty ligowe do Poznania, gdzie w ramach trzeciej kolejki ligowej nowego sezonu poznańskiej klasy A grupy 1., biało-czerwoni w niedzielę 7 września byli podejmowani przez zespół Wiary Lecha.

Podopieczni Piotra Kubalewskiego, z Poznania wrócili niestety na tarczy przegrywając mecz z obecnym wiceliderem tabeli Wiarą Lecha w stosunku 2:0. Wynik niedzielnej potyczki piłkarskiej został ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach spotkania. Gospodarze najpierw bramkarza KS Gniezno – Adama Garczyka, pokonali wychodząc na prowadzenie 1:0 w 7 minucie meczu, a drugi raz golkiper biało-czerwonych zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki w 27 minucie. Wprawdzie w 42 minucie gnieźnianie mogli zmniejszyć prowadzenie gospodarzy do 2:1, lecz sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy nie wykorzystał Jakub Hoffman, który posłał piłkę z 3. metra po uderzeniu z głowy wprost w niego. W drugiej połowie gnieźnianom nie dopisało szczęcie w zdobyci chociaż gola honorowego, gdyż nie wypracowali oni sobie stu procentowej sytuacji do jego zdobycia. Wprawdzie biało-czerwoni, starali się pokonać bramkarza gospodarzy strzałami z daleka, które jednak nie przyniosły upragnionego gola. Zespół Wiary Lecha z kolei w drugiej części meczu dobrze się bronił niwelując zagrożenie pod swoją bramką stwarzane przez KS Gniezno, jeszcze przed linią własnego pola karnego i wyprowadzał szybkie kontry. Taka taktyka gry w wykonaniu drużyny Wiary Lech, w drugiej połowie przyniosła efekt gdyż gospodarze dowieźli wynik do końca wygrywając mecz 2:0.

Skład KS Gniezno: Adam Garczyk, Krzysztof Kubalewski, Piotr Kubalewski, Adrian Pieniążek (46’ Kamil Karski), Adam Niedzielski, Bartosz Kubalewski (46’ Marcin Piechocki), Piotr Janusz, Jakub Hoffmann, Michał Michalski (80’ Jakub Kolasiński), Mariusz Sawicki, Patryk Tomczak (70’ Mateusz Staniszewski).

Kolejne spotkanie KS Gniezno, rozegra również na wyjeździe w dniu 13 września gdzie będzie podejmowany o godzinie 15.00 przez LKS Kicin