Wyjazdowa porażka w ostatnich sekundach

2020-01-18

Na mecz 13. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w sobotę, 18 lutego, na Kaszuby, gdzie zmierzył się z LZS Dragon Bojano.

Gnieźnianie przegrali wprawdzie pierwszy mecz z drużyną z Kaszub 3:4, ale ostatnio zajmowali wyższą pozycję w ligowej tabeli i utrzymywali dobrą passę meczów bez porażki. Niestety, do Bojana drużyna gnieźnieńska udała się w osłabionym składzie między innymi bez Pawła Kaźmierczaka i Marcina Gresera. Mimo tego biało-czerwoni prowadzili nawet w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Wybickiego, chociaż to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Przemysław Iwański i do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Po zmianie stron aktywniejsi byli goście. W 28. minucie wyrównał Dariusz Rychłowski, a dwie minuty później drugą bramkę dla KS Gniezno zdobył Michał Roj. W 35. minucie Łukasz Dempc doprowadził jednak do remisu. I kiedy wydawało się już, że obie drużyny podzielą się sprawiedliwie punktami, na dwie sekundy przed zakończeniem meczu zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Maciej Osłowski przerywając tym samym zapoczątkowaną  pod koniec listopada passę meczów bez porażek gnieźnieńskiej drużyny. Zwycięstwo 3:2 pozwoliło zespołowi z Bojana przeskoczyć gnieźnian w ligowej tabeli. Drużyna KS Gniezno plasuje się obecnie na 8. pozycji mając w dorobku 13 punktów. A już w najbliższą sobotę, 25 stycznia, gnieźnianie podejmą wicelidera tabeli - zespół Lęborskiego Stowarzyszenie Sympatyków Sportu. Początek meczu w hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 o g. 16.