Wyjazdowa wygrana KS Gniezno w Środzie Wielkopolskiej!

2014-10-19

Cenną wyjazdową wygraną odnieśli w spotkaniu 9 kolejki poznańskiej A klasy (grupa 1) w niedzielę 19 października piłkarze KS Gniezno. Ich rywalem były rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. Spotkanie toczyło się pod dyktando gnieźnian, którzy zanotowali skromne zwycięstwo 1:0.

Decydujący moment pojedynku miał miejsce w 9 minucie. Rzut wolny w okolicach środka boiska wykonywał grający trener KS Gniezno Piotr Kubalewski. Posłał on długi cross w kierunku Mariusza Sawickiego. „Sawka” przyjął futbolówkę i uderzył z około sześciu metrów, pokonując bramkarza polonistów. W 25 minucie gnieźnianie stworzyli kolejną bramkową okazję. Mateusz Staniszewski zagrał wzdłuż bramki i obrońca gospodarzy omal nie strzelił sobie gola samobójczego, potem próbował jeszcze dobijać Sawicki, ale bez efektu. Dziesięć minut potem Jakub Hoffmann minął jednego z defensorów Polonii i strzelił z lewej nogi, ale na posterunku był bramkarz miejscowych, Nowak.

Rywale praktycznie nie zagrażali w pierwszej części bramce Adama Garczyka, który w przerwie musiał zostać zmieniony przez Kamila Dolatę. Garczyk wybił sobie palec, dokładna diagnoza będzie znana niebawem.
Po zmianie stron gra głównie toczyła się w środku boiska. W 55 minucie w szeregach gnieźnian szczęścia próbował Kamil Karski, ale z około jedenastu metrów uderzył nad bramką. Potem strzał Adama Niedzielskiego obronił Nowak. Swoje okazje miał w drugiej części też Jakub Hoffmann. „Zenek” w jednym przypadku przegrał pojedynek sam na sam z goalkeeperem Polonii, a w drugim po zagraniu Sawickiego uderzył głową niecelnie. A gospodarze? Bezradnie starali się sforsować defensywę KS-u Gniezno, która w przeciwieństwie do poprzedniego tygodnia tworzyła dziś monolit.

Skład KS Gniezno: Adam Garczyk (Kamil Dolata) – Bartosz Kubalewski, Krzysztof Kubalewski, Bartosz Kapsa, Mateusz Staniszewski (Adrian Pieniążek), Piotr Kubalewski, Kamil Karski (Adam Niedzielski), Marcin Piechocki, Piotr Janusz, Mariusz Sawicki, Jakub Hoffmann.

Wyniki 9 kolejki - 18-19 października
Polonia II Środa Wielkopolska     0-1     KS Gniezno
Pogoń Książ Wielkopolski            0-4     Czarni Czerniejewo
KS Łopuchowo                                0-1     Jurand Koziegłowy
Maratończyk Brzeźno                      0-1     Wiara Lecha Poznań
LKS Kicin                                         0-0     Zawisza Dolsk
Las Puszczykowo                           2-3     Przemysław Poznań