Wyjazdowa wygrana Lechity Kłecko z trzecią siłą ligi!

2021-05-16

Bardzo cenne zwycięstwo wyjazdowe zanotowali w sobotę 15 maja piłkarze Lechity Kłecko, w ramach 28 kolejki wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1.

Podopieczni Piotra Kubalewskiego tego dnia udali się do Czarnkowa gdzie byli podejmowani przez trzecią siłę ligi zespół miejscowej Noteci. Kłecczanie po serii trzech porażek z rzędu w końcu przełamali złą passę pokonując po bardzo dobrym meczu wyżej notowany zespół w ligowej tabeli 2:1. Podopieczni Piotra Kubalewskiego w sobotni mecz weszli bardzo dobrze obejmując prowadzenie 1:0 w 21 minucie po bramce zdobytej przez Pawła Kadłubowicza. Goście z prowadzenia cieszyli się jednak zaledwie siedem minut. W 28 minucie w meczu był remis 1:1 po golu zdobytym przez zawodnika gospodarzy Lago liade orlande Kpassa. A że więcej obu drużynom do końca pierwszej połowy nie udało się zdobyć. Tym samym oba zespoły na przerwę schodziły remisując z sobą. Kłecczanie komplet punktów w Czarnkowie zapewnili sobie w drugiej odsłonie sobotniego meczu. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego prowadzącego to spotkanie kłecczanie zadali ostateczny cios swojemu rywalowi. W 90 minucie gola zapewniającego Lechicie Kłecko, zwycięstwo i pełną pulę punktów zapewnił zdobytą bramką Kacper Bodzieszyk. I spotkanie zakończyło się zaskakującym zwycięstwem Lechity Kłecko w stosunku 2:1.

Następne spotkanie mistrzowskie zespół Lechity Kłecko, rozegra 22 maja u siebie podejmując o godzinie 17.00 zespół 1922 Lechię Kostrzyn.

Skład Lechita Kłecko: Daniel Wojciechowski, Jakub Wiśniewski (90'+2 Michał Kędziora), Kacper Serwatka (77' Kacper Bodzieszyk), Kamil Roszkowiak, Mateusz Kriger, Sławomir Kasprzak (61' Kamil Janas), Paweł Kadłubowicz, Hubert Andrzejewski, Nikodem Mirek (73' Damian Wiśniewski), Bartosz Łuczak, Yurii Zarchuk