Wyjazdowa wygrana Sklep Polski MKK Gniezno z AZS UMK PBDI Toruń

2017-10-17

Po zaciętym meczu z zespołem Asseco II Gdynia, lecz niestety nieznacznie przegranym koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno, szukali okazji do rehabilitacji.

Ta okazja nadeszła w sobotę 14 października. Przeciwnik bardzo wymagający, bo drużyna AZS UMK PBDI Toruń.  Gnieźnianie udali się do miasta Kopernika w okrojonym składzie, motywacja jednak była bardzo mocna. Mecz rozpoczął się dla Sklepu Polskiego MKK Gniezno bardzo dobrze, bo udało się objąć kilkupunktową przewagę. Gospodarze jednak wykorzystując nasze błędy wyrównali wynik spotkania, schodząc na przerwę z 8 punktami zapasu (43-35). Trzecia kwarta zaczęła się od dobrej obrony Gnieźnian, ale nie potrafili oni dorzucić kilku punktów. Wszystko zmieniło się na przełomie 3 i 4 kwarty. Podtrzymując świetną obronę koszykarze MKK zaczęli raz za razem punktować przeciwników z Torunia, którzy grali coraz bardziej nerwowo. Taki obraz gry utrzymywał się do końca meczu, a zwycięstwo zostało przypieczętowane celnymi rzutami z linii rzutów osobistych. Wynik 67-75 daje nam nadzieję na coraz lepszą grę zawodników Sklepu Polskiego MKK.

Ten tydzień będzie bardzo pracowity. Do rozegrania przed koszykarzami 2 spotkania ligowe .Wjazdowe oraz u siebie na parkiecie. Liga zaczyna nabierać tempa.

Najbliższy mecz koszykarze zagrają na wyjeździe. W środę 18 października w Kościanie z tamtejszą Obrą.

Na parkiet w Gnieźnie natomiast wracamy w sobotę 21 października w meczu z MKS Sokół Międzychód.

Kibice w Pierwszej Stolicy zobaczą koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno walczących o ligowe punkty .