Wyjazdowe remis Vitcovii Witkowo

2017-04-11

Po remisie na własnym trenie na inaugurację rundy rewanżowej w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód drużyny Victorii Witkowo z zespołem Wiary Lecha Poznań w stosunku 1:1 oraz zdecydowanym zwycięstwie również u siebie z ekipą Wielkopolska Komorniki w stosunku 5:0.

Kolejnym rywalem w trzeci meczu tej wiosny w walce o punkty ligowe witkowian była w sobotę 8 kwietnia w spotkaniu wyjazdowym drużyna Akademia Reissa Baranowo Poznań. W pierwszej konfrontacji boiskowej, do której doszło jesienią 2016 roku w Witkowie, górą byli piłkarze miejscowej drużyny Vitcovii ogrywając swojego rywala w stosunku 7:1. W rewanżu niestety witkowianom nie udało się powtórzyć wyczynu w rundy sezonu zasadniczego gdyż mecz po zaciętej walce zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów w ligowej tabeli przez obie drużyny. Wynik końcowy sobotniego meczu został ustalony w drugich czterdziestu pięciu minutach spotkaniach, gdyż pierwsza odsłona potyczki piłkarskiej zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W tej części gry walka o piłkę najczęściej toczyła się w środkowej strefie boiska a akcji kończących się celnymi uderzeniami na bramkę w wykonaniu jednej jak drugiej drużyny było jak na przysłowiowe lekarstwo. Co do drugiej połowy wykonaniu obu drużyn to pierwszy gol w sobotnim meczu padł dopiero w 75 minucie. Bramkę dającą prowadzenie w meczu 1:0 zdobyli witkowianie. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego przez Bartosza Staszewskiego z Bartoszem Sypniewskim, ten drugi z 20. metra pokonał golkipera gospodarzy lokując mu piłkę w jego bramce technicznym uderzeniem po długim rogu. I kiedy wydawało się że witkowianie z Poznania, wywiozą komplet trzech punktów w 77 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1. Mateusz Pietrowski stracił piłkę w połowie boiska, którą po radzie i wyjściu w sytuacji sam na sam z golkiperem gości celnym uderzeniem umieścił w bramce Witkowa jeden z zawodnik Akademii Reissa Baranowo Poznań. W końcówce spotkania Łukasz Szeląg został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić plac gry jednak to nie wpłynęło na końcowy wynik spotkania, gdyż zakończyło się one remisem 1:1 i podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły.

Skład Vitcovii Witkowo: Damian Dominiak – Patryk Dąbek, Mikołaj Plichta, Rafał  Pietrowski, Bartosz Sypniewski – Karol Kowalski, Waldemar Przysiuda – Kamil Draheim (58. Dawid Kustra),Bartosz Staszewski, Mateusz Pietrowski (72. Łukasz Szeląg) – Filip Janiszewski (58. Hubert Mielcarek) .

Kolejny mecz zespół Vitcovii Witkowo, roezgar w sobotę 15 kwietnia również na wyjeździe. Tego dnia o godzinie 15.00 podopieczni Jacka Paska podejmowani będą przez TPS Winogrady Poznań.

Warta Śrem 2-0 Wielkopolska Komorniki
Concordia Murowana Goślina 1-4 TPS Winogrady (Poznań)

Tabela

RAZEM
DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
13.  Wielkopolska Komorniki 17 13 4 1 12 27-46 4 0 5 17-22 0 1 7 10-24
14.  Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań 17 10 2 4 11 15-40 1 4 3 10-14 1 0 8 5-26
15.  Pelikan Niechanowo 17 1 0 1 16 7-57 0 1 8 5-31 0 0 8 2-26