Wyjazdowe zwycięstwo Czarnych Czerniejewo w Wysokiej

2020-10-11

Drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach wielkopolskiej V lidze Red Box grupy 1 zapisali na swoim koncie w sobotę 10 października piłkarze Czarnych Czerniejewo.

Tego dnia podopieczni grającego trenera czerwono-czarnych Macieja Lisieckiego, udali się do Wysokiej gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowego Gminnego Ludowego Klubu Sportowego. Spotkanie, którego faworytem jeszcze przed jego rozpoczęciem była drużyna Czarnych Czerniejewo, zakończyło się zwycięstwem gości, którzy pokonali GLKS Wysoką na własnym trenie w stosunku 2:0. Czerwono-czarni prowadzenie w meczu 1:0 objęli po dwóch kwadransach gry. W 32 minucie golkipera Wysokiej po długim podaniu debiutującego w zespole z Czerniejewa – Bartosza Nowickiego broniącego do niedawna barw czwartoligowej Victorii Września i przedłużeniu piłki głową przez grającego trenera czerwono-czarnych Macieja Lisieckiego, pokonał z najbliższej odległości Bartosz Kozioł. Cztery minuty później zespół z Czerniejewa, mógł prowadzić różnicą dwóch bramek lecz sytuację sam na sam z golkiperem miejscowych zmarnował grający trener tej drużyny Maciej Lisiecki. A że więcej bramek w pierwszej połowie obu drużyną nie udało się zdobyć tak więc Czarni Czerniejewo, na przerwę schodzili prowadząc z swoim rywalem 1:0. Po zmianie stron goście z Czerniejewa, drugą bramkę zapewniająca im zwycięstwo i komplet trzech punktów zdobyli dopiero w końcówce sobotniego meczu. Czerwono-czarni magli to uczynić wcześniej lecz w 50 minucie po podaniu Mateusza Goździaszka z najbliższej odległości spudłował Rafał Wawrzyniak, nie trafiając piłką do pustej bramki. Jak już wspominaliśmy wcześniej druga bramka dla zespołu z Czerniejewa, padła w końcówce sobotniego meczu. W 88 minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był grający trener czerwoni-czarnych Maciej Lisiecki. Sędziemu prowadzącemu to spotkanie nie pozostało nic innego jak wskazanie na wapno oddalające jedenasty met od bramki. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się w zespole z Czerniejewa, sam poszkodowany a że była to ostatnia bramka zdobyta w całym meczu przez obie drużyny, tym samym potyczka piłkarska zakończyła się zwycięstwem Czarnych w stosunku 2:0.

Kolejny mecz w ramach wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1 zespół z Czerniejewa rozegra w najbliższą sobotę 17 października również na wyjeździe gdzie o godzinie 16.00 we Wronkach podejmowany będzie przez miejscową ekipę Błękitnych.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Karol Jańczak, Michal Pawlak, Bartosz Nowicki, Krzysztof Pawlowski, Bartosz Antkowiak, Bartosz Kozioł, Rafał Wawrzyniak, Daniel Bartkowiak, Mateusz Goździaszek, Maciej Lisiecki