Wyjazdowe zwycięstwo juniora starszego Mieszka

2017-09-24

Drugie wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach pierwszej ligi juniora starszego odnieśli podopieczni Przemysława Urbaniaka. Mieszkowcy w niedzielę 24 września pokonali w Kaliszu tamtejszą Calisię 3:1.

Gnieźnianie niedzielne spotkanie w Kaliszu, rozpoczęli od straty gola w 5 minucie. Po tej straconej bramce podopieczni Przemysława Urbaniaka, jednak dość szybko się otrząsnęli a co za tym idzie wzięli się za odrabianie start. Efektem czego było zdobycie przez gnieźnian gola wyrównującego stan meczu 1:1. W 12 minucie po egzekwowanym rzucie rożnym przez Oskara Wegnerskiego piłkę głową do bramki gospodarzy tego meczu skierował w ekipie biało-niebieskich Adrian Krupka. W kolejnych minutach pierwszej połowy  jeszcze trzykrotnie młodzi gnieźnianie stawali przed szansą pokonania golkipera z drużyny z Kalkisza jednakże sztuka ta nie udała się Jędrzejowi Adamskiemu, Jakubowi Hoffmannowi oraz Adamowi Kowalskiemu. W tym układzie pierwsza połowa spotkania pomiędzy Calisią Kalisz a Mieszkiem Gniezno zakończyła się remisem 1:1.

Drugie zwycięstwo wyjazdowe przy trzech wcześniejszych porażkach juniorzy starsi Mieszka Gniezno, zapisali na swoim koncie w drugiej połowie niedzielnego meczu. Zaraz po wznowieniu gry w 57 minucie młodzi gnieźnianie wyszli na prowadzenie 2:1. Gola na swoim koncie zapisał wśród mieszkowców  Jędrzej Adamski, który bramkarza gospodarzy pokonał uderzeniem piłki z głowy pakując ją do bramki Calisi z 6. metra po wcześniejszym doigraniu jej przez Oskara Wegnerskiego. Wynik końcowy spotkania przy zdecydowanej przewadze gnieźnian nad swoim rywalem został ustalony w 90 minucie. Wtedy to gola na 3:1 dla mieszkowców po akcji prawą strona boiska w i dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Oskara Wegnerskiego, zdobył strzałem z bliskiej odległości Jakub Goździński. A że wynik już nie uległ zmianie więc młodzi gnieźnianie do grodu Lecha wracali na tarczy. Po rozegraniu ośmiu spotkań biało - niebiescy mają na swoim koncie 15 punktów i zajmują w tabeli piąte miejsce.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Woźniak, Piotr  Kaźmierczak, Patryk Dudek, Adrian Franczak, Adrian Kiełpiński, Adrian Krupka (75’Maksymilian Sikorski), Tobiasz Garstka, Jakub Hoffmann, Oskar Wegnerski, Jędrzej Adamski (63’ Jakub Goździński), Adam Kowalski (83’ Bartosz Goździński)

Następne spotkanie mistrzowskie zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, rozegra na własnym trenie 1 października podejmując o godzinie 11.00 zespół Warty Śrem.