Wyjazdowe zwycięstwo juniorów Sklep Polski MKK Gniezno w Koninie

2016-10-19

16 października w Koninie sezon ligowy 2016/17 zainaugurowali juniorzy MKK. Po dość jednostronnym pojedynku gnieźnianie odnieśli zdecydowane zwycięstwo 92 : 53.

W pierwszych minutach spotkania w naszych szeregach można było zauważyć sporo nerwowości, a co za tym idzie brak właściwego funkcjonowania zespołu po obu stronach parkietu. Dopiero od 7 min. MKK zagrało na miarę swoich możliwości, co zaowocowało wypracowaniem 9-cio punktowej przewagi. Poprawiła się przede wszystkim organizacja gry podopiecznych trenera Staszkiewicza. Druga kwarta to całkowita dominacja Gniezna. Rozpoczynamy od runu 14:0, a w całej kwarcie pozwalamy przeciwnikom na zdobycie zaledwie 5 punktów.  Cztery „trójki” w tej części rzuca nowy nabytek – Adrian Sobkowiak, a gra w obronie wyglądała naprawdę dobrze. Do przerwy Sklep Polski MKK Gniezno zasłużenie prowadził 51 : 20.

Po przerwie niewiele się zmieniło, nasz zespół wykorzystywał swoje atuty w ataku, i gdyby nie „dziwne” rzuty spod kosza, mogło być już po meczu. W miarę upływu czasu trener MKK wprowadził na boisko wszystkich zawodników z ławki, którzy także pokazali się z dobrej strony oraz. Trzecią odsłonę wygrywamy 18 : 14. W ostatniej części gry młodzież z Gniezna bardzo się rozprężyła, popełniła kilka prostych strat w ataku i rozluźniła szyki obronne co pozwoliło gospodarzom na poprawienie niekorzystnego rezultatu. Mimo słabszego fragmentu, tego dnia gnieźnianie byli zdecydowanie lepsi od MKS-u wygrywając ostatecznie 92 : 53.

Przed naszymi graczami jeszcze sporo pracy, przede wszystkim nad koncentracją oraz skutecznością rzutową. Ale jest na to czas i sztab trenerski jest przekonany, że gra naszego zespołu będzie z biegiem sezonu wyglądała zdecydowanie lepiej.

MKS MOS Konin : Sklep Polski MKK Gniezno    53 : 92    (15:24, 5:27, 14:18, 19:23)

Punkty dla MKK: Sobkowiak 27 (5x3pkt), Wietrzyński 16 (3x3pkt), Kotwasiński 15, Leśniczak 12, Kiełpiński 10, Banaszak 7, Sztyma 3, Maroszek 2, Lorek 0, Kubicki 0, Milak 0, Małkowski 0.