Wyjazdowe zwycięstwo koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno

2016-10-31

W sobotnie południe 30 października koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno pojechali do Suchego Lasu na spotkanie z tamtejszym Biofarmem.

Po zwycięstwie z Politechniką, ważne było, aby podtrzymać passę zwycięstw i wygrać pierwszy mecz na wyjeździe. W pierwszej części meczu trwała wymiana ciosów pomiędzy obiema drużynami, którą przed startem 2 kwarty lepiej zakończyli gospodarze (22-18). Drugą kwartą gnieźnianie udanie zrewanżowali się przeciwnikom wychodząc na 4-punktowe prowadzenie przed rozpoczęciem drugiej połowy. Świetne zawody rozgrywał Michał Szydłowski (27pkt, 10zb), który pierwszą połowę zakończył na perfekcyjnej skuteczności (6/6 fg).

Trzecia część była kluczowa dla rywalizacji obydwu drużyn. To w niej goście z Gniezna odskoczyli na względnie bezpieczną przewagę 11 pkt (59-48), którą w czwartej kwarcie udało się jeszcze trochę powiększyć. Co prawda, gospodarzy stać było na zryw i zmniejszyli prowadzenie MKK do 5 pkt, ale naszym koszykarzom udało się dość szybko zażegnać niebezpieczeństwo, odskakując w ostatecznym rozrachunku na 13 pkt (80-67).

Biofarm Basket Suchy Las – Sklep Polski MKK Gniezno 67:80

Styl w którym udało się uzyskać pierwsze wyjazdowe zwycięstwo na pewno nie był perfekcyjny, ale liczą się dwa punkty, które MKK zapisało na swoim koncie. Już w następnej kolejce, 5 listopada w Gnieźnie podejmować będzie drużynę SMS PZKOSZ Władysławowo.

Na ten mecz serdecznie zapraszamy już w sobotę 5 listopada 2016r.