Wyjazdowe zwycięstwo Lechity Kłecko w Dolsku

2019-05-05

Komplet punktów z Dolska, w sobotę 4 maja w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1 trwającego sezonu 2018/2019 przywieźli piłkarze Lechity Kłecko.

Podopieczni Piotra Kubalewskiego, po środowej porażce 1 maja na własnym trenie z ekipą Polonii Poznań w stosunku 2:1. W pełni w sobotę powetowali sobie stratę trzech oczek na własnym trenie ogrywając w ramach 20 kolejki ligowej w Dolsku miejscową drużynę Zawiszy w stosunku 3:1. Kłecczanie na prowadzenie 1:0 wyszli w 29 minucie po golu zdobytym przez Bartosza Wiśniewskiego. Tuż przed zejściem do szatni po pierwszej połowie podopieczni Piotra Kubalwewskiego, podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0. Tym razem w doliczonym czasie gry w 45+1 minucie bramkę do szatni zdobył Paweł Kadłubowicz. Po przerwie bramki zdobywali już tylko gospodarze. W 73 minucie prowadzenie kłecczan na 2:1 zmniejszył w ekipie Zawiszy Dolsk zdobywając gola Hubert Kubiak. Wynik końcowy meczu został ustalony w 84 minucie. Wprawdzie bramkę zdobył w ekipie gospodarzy Adrian Szklanny, jednak był to gol samobójczy i to zdobyty na korzyść drużyny Lechity Kłecko. Przez co spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z Kłecka w stosunku 3:1.

Skład Lechity Kłecko: Paweł Kadłubowicz, Hubert Nowak (46' Michał Kędziora), Kamil Roszkowiak, Adrian Guzik, Michał Kaczor (85' Mikołaj Woźniak), Sławomir Kasprzak (81' Patryk Tomaczak), Mateusz Kriger, Krzysztof Kubalewski, Jakub Wiśniewski (88' Kacper Bodzieszyk), Bartosz Wiśniewski (72' Damian Wiśniewski), Daniel Wojciechowski

Kolejne spotkanie Lechita Kłecko, rozegra już 11 maja podejmując u siebie o godzinie 16.00 zespół Błękitnych Owińska.