Wyjazdowe zwycięstwo Lechity Kłecko!

2016-10-09

Mecz w ramach 8 kolejki przyszło Lechicie Kłecko, występującemu w poznańskiej klasie B grupie 1, rozgrywać w sobotę 8 października na sztucznej murawie w Poznaniu. Kłecczanie mimo braku obycia z taką nawierzchnią trawiastą rozegrali dobry mecz, przeciwko ostro grającemu zespołowi Poznań FC i wygrali go w stosunku 3:2.

Lepszego początku sobotniego meczu w Poznaniu zespół Lechity Kłecko nie mógł sobie wymarzyć. Już w 2 minucie wynik meczu wyprowadzając tym samym kłecczan na prowadzenie 1:0 otworzył Artur Kolmer, który wykorzystał dogranie Jakub Wiśniewskiego. Była to już piąta asysta Jakuba Wiśniewskiego przy zdobytych bramkach przez zespół z Kłecka w trwającym sezonie 2016/2017 . Kolejny minuty to wyrównana gra z obu stron. Gospodarze doprowadzili do wyrównania1:1 w 32 minucie za sprawą swojego najskuteczniejszego strzelca Macieja Szymańskiego. Kilka minut później na bramkę rywali popędził Damian Wiśniewski, który został sfaulowany poza polem karnym przez bramkarza z Poznania. Sędzia nie wahając się ukarał go czerwoną kartką. Jak się później okazało nie była to jedyna "czerwień" sobotniego popołudnia. Niestety strzał z rzutu wolnego Piotra Saskowskiego był niecelny. W doliczonym czasie pierwszej połowy, po kolejnym faulu - tym razem na Michale Kaczorze sędzia odgwizdał rzut wolny z przed pola karnego. Do piłki ustawionej na 18-stym metrze podszedł kapitan Krzysztof Kubalewski, który skopiował swój wyczyn z meczu przeciwko Meblorzowi Swarzędz i perfekcyjnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego dał Lechicie Kłecko  prowadzenie, który schodził na przerwę prowadząc z gospodarzami 2:1. W drugiej połowie zespół  Poznań FC mimo gry w osłabieniu wciąż groźnie atakował i dopiął swego na kwadrans przed końcem spotkania po dość kontrowersyjnym rozegraniu rzutu wolnego, gdy piłka toczyła się po murawie pomocnik gospodarzy zagrał piłkę w pole karne, a sędzia odgwizdał faul Michała Kaczor, który za to przewinienie obejrzał drugą żółtą kartkę. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Soulaimane Bar'hdadi i wmeczu było 2:2. Od tego momentu siły na boisku jak i wynik się wyrównały. Na szczęście remis utrzymał się zaledwie przez trzy minuty. Tym razem faulowany w polu karnym był Bartosz Wiśniewski i sędzia po raz drugi wskazał na "wapno" Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kacper Serwatka, dla którego było to piąte trafienie w sezonie. W doliczonym czasie gry za drugi żółty kartonik z boiska wyleciał kolejny zawodnik gospodarzy. Wynik jednak już nie uległ zmianie i po ciężkim meczu Lechita Kłecko zgarnął kolejne trzy punkty. Warto odnotować, że udany debiut w szeregach kłecczan zaliczyli dwaj zawodnicy Mateusz Kriger oraz Rafał Walczak.

Skład: Daniel Wojciechowski, Krzysztof Kubalewski, Krzysztof Strycharz, Radosław Olszewski, Mateusz Kriger (77' Alan Tomkowiak), Michał Kaczor, Jacek Szemborski (46' Rafał Walczak), Damian Wiśniewski, Jakub Wiśniewski, Artur Kolmer (42' Kacper Serwatka), Piotr Saskowski (66' Bartosz Wiśniewski)

Poznań FC - GKS Lechita Kłecko 2:3 (1:2)

bramki: Artur Kolmer 2', Maciej Szymański 32', Krzysztof Kubalewski 45+3', Soulaimane Bar'hdadi 75', Kacper Serwatka 78'

Następne spotkanie ligowe Lechita Kłecko, rozegra w sobotę 15 października kiedy to na własnym trenie gościć będzie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego o godzinie 15.00 zespół Piasta Łubowo.