Wyjazdowe zwycięstwo Mieszka Gniezno w Janikowie

2014-07-30

W czwartym meczu kontrolnym przed zbliżającym się nowym sezonem 2014/2015, w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej przeciwnikiem Mieszka Gniezno w meczu wyjazdowym w środę 30 lipca był beniaminek bydgoskiej klasy A drużyna Unii Janikowo.

Spotkanie po dość zaciętym przebiegu zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Przemysława Urbaniak, którzy pokonali zespół Unii Janikowo w stosunku 4:2. Mimo przegranej beniaminka bydgoskiej klasy A z czwartoligowcem, to drużyna z Janikowa jako pierwsza wyszła na prowadzenie 1:0 za sprawą gola zdobytego w 6 minucie przez przymierzanego do reprezentowania barw Unii w nowym sezonie 2014/2015 - Adriana Wysockiego. Gnieźnianie jednak zdołali jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonać janikowskiego bramkarza – Tomasz Woźniaka. Najpierw w 15 minucie do stanu 1:1 doprowadził w zespole Mieszka Gniezna – Daniel Szymański, który po trójkowej akcji Dariusza Urbaniak, Andrzeja Stefańskiego i Alana Polusa, golkipera z Janikowa pokonał z najbliższej odległości w sytuacji sam na sam. W 36 minucie gnieźnianie zdobyli drugiego gola wychodząc tym samy na prowadzenie 2:1. Tym razem bramkarza gospodarzy Tomasza Woźniaka, po wykonywanym stałym fragmencie gry przez Andrzeja Stefańskiego, pokonał z 11-tego metra Krzysztof Jackowiak.

W drugiej połowie środowego meczu kontrolnego zostały zdobyte jeszcze trzy gole z tym że dwie bramki zdobyli gnieźnianie a jedną piłkarze z Janikowa. W zespole prowadzonym przez Przemysław Urbaniaka, oba gole na swoim koncie zapisał w drugiej części meczu Karol Karasiewicz. Młody obrońca Mieszka Gniezno najpierw, Pawła Poszka, który po przerwie zastąpił pierwszego golkipera Janikowa – Tomasza Woźniaka, pokonał z 6-tego metra w 50 minucie po dogranej piłce w pole karne gospodarzy przez Damiana Garstkę. Ten sam zawodnik w 63 minucie podwyższył prowadzenie Mieszka Gniezno na 4:1. Tym razem obrońca biało-niebieskich wykorzystała zagraną piłkę przez Andrzeja Stefańskiego, i uderzeniem z 22-go metra posłał ją za przysłowiowy ,,kołnierz” golkiperowi z Janikowa do jego bramki. Wynik spotkania na 4:2 dla Mieszka Gniezno ustalił Damian Lewandowski, pokonując w 67 minucie bramkarza z grodu Lecha – Patryka Szafrana. Była to pierwsza wygrana Mieszka Gniezno, w rozegranych jak do tej pory czterech spotkaniach kontrolnych tego lata w ramach przygotowań drużyny do nowego sezonu 2014/2015.

Skład Mieszka Gniezno: Szymon Menz (46’ Patryk Szafran), Łukasz Mokrzycki, Robert Pepliński, Krzysztof Jackowiak, Damian Garstka, Karol Karasiewicz (80’ Jakub Januchowski), Dariusz Urbaniak (46’ Mikołaj Zawadka),  Wojciech Gąsiorowski (46’ Patryk Maluszyński), Alan Polus (75’ Miłosz Świstowski), Andrzej Stefański (66’ Dawid Łucki), Daniel Szymański (80’ Kamil Pawłowski).

Kolejne spotkanie kontrolne Mieszko Gniezno, rozegra w najbliższą sobotę 2 sierpnia również na wyjeździe mając za przeciwnika zespół Unii Wapno.