Wyjazdowy remis w zaległym meczu Formaton Piasta Łubowo

2019-11-25

Spotkanie z Tarnovią II Tarnowo Podgórne pierwotnie miało się odbyć 10 listopada w Łubowie, jednak zgodnie z zapowiedziami zostało przełożone na 24 listopada. W ubiegłą niedzielę piłkarze Łubowa udali się do Baranowa, gdzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią po raz ostatni w tej rundzie wybiegli na boisko.

Mecz idealnie rozpoczął się dla gości. Już w 9 minucie prowadzenie objęli podopieczni trenera Marcina Sporakowskiego, kontratak w którym uczestniczyli Patryk Giżycki i Filip Adamski golem zakończył Damian Grzesiak. Po kilku minutach Filip Adamski przechwycił niedokładne podanie defensora gospodarzy i minął bramkarza, lecz uderzył niecelnie swoją słabszą nogą i z kąta odchylony przeniósł piłkę nad poprzeczką, mimo iż nikt nie stał już na drodze do bramki. Chwilę później pojedynek biegowy na lewej flance wygrał Maciej Adamski i centrował w pole karne, ale akcji z 7 metra nie wykończył Giżycki. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i po kiepskim wyprowadzeniu piłki przez defensora Łubowa piłkę na 30 metrze przejął atakujący Tarnovii II i bez większego namysłu zdecydował się na strzał, który dał wyrównanie 1:1.

Po przerwie oba zespoły miały wiele sytuacji na zdobycie gola dającego prowadzenie. Gospodarze przejęli inicjatywę i w jednej z akcji również nie zdobyli gola pomimo pustej bramki. Oba zespoły konsekwentnie starały się bronić dostępu do własnej bramki, dlatego też zarówno u gospodarzy jaki i gości kilku zawodników otrzymało upomnienia w postaci żółtego kartonika. W około 80 minucie z okolic narożnika boiska dośrodkował Maciej Adamski, lecz główkujący Mikołaj Kidawa minimalnie strzelił nad okienkiem bramki Tarnowa Podgórnego. Już w doliczonym czasie gry dwie okazje mieli skrzydłowi Formaton Piasta. Najpierw Maciej Adamski ruszył z kontrą i zamiast pociągnąć akcję samodzielnie i wykończyć strzałem próbował dośrodkowywać, lecz z marnym skutkiem. Tuż przed końcem Damian Grzesiak uderzał dwukrotnie na bramkę, lecz oba strzały zostały zablokowane.

Formaton Piast Łubowo, rywalizacje piłkarską w rundzie jesiennej wielkopolskiej klasy A grupy IX sezonu 2019/2020 zakończył na wysokim czwartym miejscu uzyskując w 13 meczach 25 punktów. Mistrzem jesieni została drużyna Wielkopolska Komorniki z wywalczonymi 13 meczach 33 punktami.

Teraz zespół Formatonu Piast Łubowo, czeka zasłużona przerwa w rywalizacji piłkarskiej. Podopieczni Marcina Sporakowskiego przygotowania wiosenne po przerwie rozpoczną z początkiem 2020 roku.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Połatyński - Lewandowski, Wolniewicz, Wiśniewski, Wachoń - Karasiewicz, Kidawa - Grzesiak, Adamski, Adamski - Giżycki (Jabkiewicz)

Na ławce: Berka