Wyraźna porażka futsalistów Mieszka w Lubawie

2016-02-06

Na mecz 14. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno wyjechał w sobotę, 6 lutego, do Lubawy, gdzie był podejmowany przez tamtejszy Constract. Mimo, że lubawianie plasowali się wyżej w ligowej tabeli, to po zwycięstwie przed dwoma tygodniami nad AZS UW Warszawa gnieźnianie jechali do Lubawy z umiarkowanym optymizmem mając dodatkowo w pamięci wygraną 4:3 jesienią w Gnieźnie. Tymczasem niemający ostatnio najlepszej passy zawodnicy Constractu przełamali się i zwyciężyli wyraźnie 7:2.

Gospodarze już w 1. minucie objęli prowadzenie dzięki trafieniu Denisa Diemiszewa. Siedem  minut później na 2:0 podwyższył Dawid Mederski, ale w 16. minucie kontaktowego gola dla Mieszka zdobył Mariusz Sawicki. Jednak jeszcze przed przerwą gospodarze powiększyli przewagę. Najpierw kolejny raz na listę strzelców wpisał się  Dawid Mederski, a w ostatniej minucie pierwszej połowy czwartego gola dla Constractu strzelił Sebastian Grubalski. Do przerwy lubawianie prowadzili zatem 4:2. Po zmianie stron wydawało się, że mieszkowcy jeszcze nawiążą wyrównaną walkę. Tym bardziej, że w 25. minucie kontaktowego gola dla gnieźnieńskiej drużyny zdobył Mariusz Sawicki. Gospodarze rozwieli jednak te nadzieje zdobywając w środkowym fragmencie drugiej połowy trzy bramki w ciągu niespełna trzech minut. Na listę strzelców najpierw ponownie wpisał się Sebastian Grubalski, a następnie dwukrotnie Daniel Sass. Ostatecznie zatem Mieszko został pokonany w Lubawie przez tamtejszy Constract 7:2.

Constract Lubawa - Mieszko Gniezno 7:2 (4:1)

Constract - Dawid Mederski - 2 (8’, 17’), Sebastian Grubalski - 2 (20’, 32’), Daniel Sass - 2 (34', 35’), Denis Diemiszew - 1 (1’)

Mieszko - Mariusz Sawicki - 2 (16’, 25’)

Constract - Grzegorz Kamiński, Denis Diemiszew, Daniel Sass, Damian Jarzembowski, Miłosz Jarzembowski, Piotr Karbowski, Dawid Mederski, Paweł Ossowski, Mateusz Sadowski, Jarosław Szulc, Sebastian Grubalski, Kamil Jędrzejewski

Mieszko - Dawid Kasprzyk, Michał Wasielewski, Mariusz Sawicki, Dariusz Rychłowski, Paweł Kaźmierczak, Mikołaj Bereźnicki, Marcin Greser, Szymon Lewandowski, Filip Bartnicki, Adam Alamenciak, Damian Nowaczyk

W innych meczach 14. kolejki padły rezultaty:

AZS Uniwersytet Warszawski - Unikat Toruń 6:3

Futsal Oborniki - Politechnika Gdańska 4:0

AZS Uniwersytet Gdański - AZS WSIiU Malwee Łódź 11:1

Chemik Bydgoszcz - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:5

Elhurt-Elmet Helios Białystok - Unisław Team 7:2

Mimo porażki w Lubawie zespół Mieszka utrzymał siódmą pozycję w ligowej tabeli mając w dorobku 18 punktów. A już w najbliższą sobotę, 13 lutego, o g. 19 gnieźnianie podejmować będą w hali GOSiR  przy ul. Paczkowskiego Elhurt-Elmet Helios Białystok.