Wyraźna porażka Stelli w Poznaniu

2023-04-15

Na mecz 9. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno wyjechał do Poznania, gdzie na stadionie przy ul. Królowej Jadwigi był podejmowany przez AZS AWF.

Gospodarze w 9. minucie objęli prowadzenie dzięki trafieniu Jakuba Czerwińskiego.  Pod koniec pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Patryk Pawlak. Po zmianie stron trzecią bramkę dla akademików zdobył Bartosz Majek. Na początku ostatniej kwarty stelliści zdołali wreszcie pokonać bramkarza gospodarzy, a na listę strzelców wpisał się Robert Grotowski.  W końcówce spotkania gospodarze jeszcze powiększyli przewagę wykorzystując dwa „krótkie rogi”. Najpierw po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bartosz Majek, a w 56. minucie wynik spotkania na 5:1 ustalił Patryk Pawlak.

W innych spotkaniach 9. kolejki Warta Poznań  przegrała z AZS Politechniką Poznańską 2:5, a Pomorzanin Toruń pokonał  Grunwald Poznań  3:1. Mimo porażki  w Toruniu Grunwald prowadzi w tabeli z dorobkiem 20 punktów wyprzedzając AZS Politechnikę – 19 i AZS AWF – 17. Stella jest piąta  z 13, a Start zamyka ligową tabelę mając w dorobku zaledwie 4 punkty.  Za tydzień zespół Stelli podejmie na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego Wartę, a Start wyjedzie do Poznania na mecz z AZS PP. Początek obu spotkań o g. 16.