Wyraźna porażka Stelli w Toruniu

2022-01-30

Na mecz 5. kolejki Superligi hokeja halowego zespół Stelli Gniezno wyjechał w sobotę, 29 stycznia, do Torunia, gdzie był podejmowany przez tamtejszego Pomorzanina. Stelliści zajmujący 3. miejsce w ligowej tabeli jechali do Grodu Kopernika z dużymi nadziejami i przez znaczną część meczu potwierdzali je swą postawą. Niestety, końcówka spotkania rozegranego w bocznej hali Areny Toruń należała już wyraźnie do gospodarzy, którzy zwyciężyli ostatecznie różnicą aż siedmiu bramek.

Pomorzanin pierwszy objął prowadzenie po trafieniu Michała Makowskiego. Gnieźnianie szybko wyrównali z „krótkiego rogu”, który zakończył celnym pchnięciem Damian Jarzembowski. Dwa trafienia Artura Mikuły przedzielone bramką Wojciecha Rutkowskiego sprawiły, że po pierwszej kwarcie było 2:3. W drugiej nastąpiła istna wymiana ciosów.  Na trafienie Marcina Lewartowskiego odpowiedział Wojciech Rutkowski, a chwilę po golu Damiana Jarzembowskiego na listę strzelców wpisał się Michał Raciniewski i do przerwy było 4:5. Po zmianie stron gospodarze nie tylko odrobili stratę, ale dzięki dwóm trafieniom Michała Raciniewskiego i jednym Krystiana Makowskiego objęli prowadzenie 7:5. W 35. minucie Marcin Lewartowski zdobył jeszcze kontaktową bramkę wykorzystując karny strzał rożny, ale trafienia Wojciecha i Arkadiusza Rutkowskich sprawiły, że po trzech kwartałach Pomorzanin prowadził 9:6. Ostatni kwadrans meczu to już wyraźna dominacja gospodarzy, którzy zdobyli aż sześć bramek (Wojciech Rutkowski – 4, Filip Sobczak i Michał Dawid po 1), na co gnieźnianie w końcówce odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami Huberta Grotowskiego i Damiana Jarzembowskiego. Ostatecznie Pomorzanin pokonał Stellę 15:8 i awansował na pozycję wicelidera. Stella natomiast spadła z podium na czwarte miejsce.

W innych meczach 5. kolejki padły rezultaty:

LKS Gąsawa - LKS Rogowo 5:9
Warta Poznań  - AZS AWF Poznań 6:6

Spotkanie na szczycie ligowej tabeli pomiędzy Startem Gniezno, a Grunwaldem Poznań zostało przeniesione  na najbliższą środę, 2 lutego. Mecz dotychczasowego wicelidera z liderem rozpocznie się w hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 w Gnieźnie  o g. 19.