Wyraźna wygrana startowców z Polonią w Środzie Wielkopolskiej

2015-09-14

Na mecz 2. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał w niedzielę, 13 września, do Środy Wielkopolskiej, gdzie był podejmowany przez tamtejszą Polonię. Spotkanie miało jednostronny przebieg i zakończyło się porażką gospodarzy 1:6.

Dominacja startowców była widoczna od początku spotkania. Już w 2. minucie Patryk Pawlak zdobył gola dającego gościom prowadzenie. Pięć minut później na 0:2 podwyższył  Mateusz Ciężki, a w 18. minucie trzeciego gola dla startowców zdobył Marcin Grotowski. Gospodarze odpowiedzieli przed przerwą jednym trafieniem - Bartosza Majka. Jak się później okazało był to gol honorowy. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:3, a w drugiej na listę strzelców wpisywali się już tylko gnieźnianie. W 52. minucie czwartego gola dla Startu zdobył Jacek Kurowski, a w końcówce spotkania po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Patryk Pawlak (z „krótkiego rogu”) i Marcin Grotowski, który ustalił wynik meczu na 1:6.