Wyraźne przegrane stellistów

2016-10-25

W miniony weekend zespół hokeistów Stelli Gniezno rozegrał aż dwa mecze I ligi hokeja na trawie mężczyzn. W sobotę, 22 października,w zaległym spotkaniu 8. kolejki był podejmowany w Toruniu przez tamtejszego Pomorzanina, a dzień później na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego zmierzył się z liderem i obrońcą mistrzowskiego tytułu - Grunwaldem Poznań.

Oba spotkania miały podobny przebieg. Do przerwy meczu rozgrywanego na stadionie przy  Szosie Chełmińskiej w Toruniu gnieźnianie stracili tylko dwie bramki. Po zmianie stron aż osiem - ani razu nie trafiając do bramki rywali. Ostatecznie Pomorzanin zwyciężył więc 10:0. Na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Krystian Makowski, a po jednym trafieniu zaliczyli: Filip Sobczak, Michał Raciniewski, Artur Kościelski, Wołodymir Stretowicz, Michał Makowski, Karol Szyplik i Witalij Szewczuk.  

 

Do przerwy niedzielnego pojedynku z mistrzem Polski rozegranego na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego mocno osłabieni kadrowo stelliści przegrywali 0:7, chociaż po kwadransie gry było zaledwie 0:1. W drugiej połowie obrońcy tytułu zdobyli kolejnych osiem bramek, a gnieźnianie odpowiedzieli  tylko jednym honorowym trafieniem Marcina Lewartowskiego i ostatecznie mecz zakończył się porażką podopiecznych Rafała Grotowskiego 1:15.  Po trzy bramki dla  Grunwaldu zdobyli Tomasz Dutkiewicz Artur Mikuła i Waldemar Rataj, dwie - Szymon Hutek, a po jednej - Mateusz Hulbój, Piotr Kozłowski,  Tomasz Marcinkowski i Adrian Krokosz.

 

W innych spotkaniach 9. kolejki padły rezultaty:

LKS Gąsawa - Pomorzanin Toruń 3:7
Start 1954 Gniezno – Polonia Środa Wielkopolska 2:4
Warta Poznań – LKS Rogowo 3:4
AZS Politechnika Poznańska – AZS AWF Poznań 2:3

 

Radosław Kossakowski + foto

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,wyrazne-przegrane-stellistow.html