Wyraźne zwycięstwo futsalistów Mieszka w Grębocinie

2016-12-04

Na mecz 10. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno wyjechał w sobotę, 3 grudnia, do Grębocina, gdzie w hali sportowej tamtejszego Zespołu Szkół nr 2 był podejmowany przez drużynę Toruńskiej Akademii Futsalu. Gospodarze zajmujący ostatnią pozycję w ligowej tabeli do tej pory zdobyli zaledwie punkt. Tym razem musieli uznać także wyższość gnieźnian wyraźnie przegrywając 1:7

Od początku spotkania w  Grębocinie gnieźnianie mieli przewagę optyczną i w 7. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Adama Heliasza. W odpowiedzi na bramkę gości uderzył z dystansu Mateusz Kończalski, ale bramkarz Mieszka nie dał się zaskoczyć. Z kolei w 13. minucie Mikołaj Bereźnicki podwyższył na 0:2, a sześć minut później Mariusz Sawicki zdobył  trzeciego gola dla zespołu Mieszka. Rezultatem 0:3 zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania toczona głównie pod dyktando gości. Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli gospodarze, ale ich poczynaniom brakowało skuteczności. Tymczasem w 30.minucie Dariusz Rychłowski podwyższył rezultat meczu na 0:4. Dwie minuty później drugiego po raz drugi  w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Adam Heliasz zdobywając piątego gola dla Mieszka. W 35. minucie było już 0:6, kiedy to kolejny szybki kontratak gości celnym strzałem zakończył Dariusz Rychłowski. Cztery minuty później ładną indywidualną akcję przeprowadził Bartosz Banasik zdobywając siódmego gola dla Mieszka. Wysiłki gospodarzy w ofensywie zostały nagrodzone w końcówce spotkania zdobyciem honorowego gola przez Macieja Łuszczyńskiego, który ustalił wynik meczu na 1:7.

TAF Toruń  - Mieszko Gniezno 1:7 (0:3)

TAF - Maciej Łuszczyński - 1 (40’)

Mieszko  - Adam Heliasz - 2 (7’, 32’), Dariusz Rychłowski - 2 (30’, 39’), Mariusz Sawicki - 1 (19’), Mikołaj Beroźnicki  - 1 (13’), Bartosz Banasik - 1 (39’)

W innych meczach 10. kolejki padły rezultaty:

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Helios Białystok 3:3
Futsal Lębork - Unisław Team Unisław 2:3
Futsal Oborniki - Constract Lubawa 0:1
Credo Futsal Piła - AZS UW Warszawa 9:6
AZS UZ Zielona Góra - AZS Politechnika Gdańsk 6:3

Gnieźnianie z dorobkiem 19 punktów zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli, a już w najbliższą sobotę, 10 grudnia, o g. 20:30 w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego mieszkowcy

podejmować będą drużynę Credo Futsal Piła, która niespodziewanie wyraźnie pokonała u siebie dotychczasowego lidera z Warszawy.