Wyraźne zwycięstwo Stelli nad LKS Rogowo

2024-04-07

W inaugurującym hokejową wiosnę meczu 9. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno podejmował w sobotę, 6 kwietnia, LKS Rogowo.

Spotkanie rozegrane  na Stadionie im. Alfonsa Flinika początkowo było wyrównane, ale do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po trafieniach Marcina Lewartowskiego i Kacpra Strykowskiego. W 36. minucie na 3:0 podwyższył Michał Poltaszewski, ale dwie minuty później pierwszą bramkę dla LKS zdobył Piotr Kozłowski. Pod koniec trzeciej kwarty kontaktowego gola strzelił Karol Majchrzak. Ostatnia kwarta tego  spotkania należała już wyraźnie do gospodarzy, którzy zdobyli cztery bramki nie tracąc żadnej. Na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Maciej Wejerowski, a jedno trafienie, z „krótkiego rogu”, zaliczył Marcin Lewartowski. Ostatecznie Stella pokonała LKS Rogowo 7:2.

W innych meczach 9. kolejki  Grunwald  Poznań pokonał Pomorzanina Toruń 4:1, AZS AWF Poznań przegrał Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie 0:3, a AZS Politechnika Poznańska zremisował z Wartą Poznań 2:2 (k.z. 4:2).  Stelliści zajmują drugą pozycję w tabeli  z dorobkiem 18 punktów. Prowadzi Pomorzanin – 21, a trzeci jest Grunwald – 16.  Na kolejny pojedynek rundy wiosennej zespół Stelli wyjedzie do Torunia, gdzie w meczu na szczycie zmierzy się z Pomorzaninem. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, o g. 18.