Wyrównany mecz startowców z LKS Gąsawa

2020-09-12

Na inaugurację nowego sezonu Superligi hokeja na trawie w Gnieźnie zespół Startu 1954 podejmował na Stadionie im. Alfonsa Flinika Ludowy Klub Sportowy Gąsawa.

Była to już wprawdzie 2. kolejka zmagań, ale przed tygodniem wyjazdowy mecz startowców w Toruniu z Pomorzaninem został odwołany, więc dla czerwono-czarnych była to absolutna inauguracja rozgrywek.
Zgodnie z przewidywaniami spotkanie z LKS Gąsawa było bardzo wyrównane. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Po zmianie stron w 36. minucie prowadzenie gospodarzom dało trafienie Dominika Małeckiego, ale już minutę później wyrównał Marcin Strykowski. Pod koniec trzeciej kwarty prowadzeni objęli goście dzięki bramce Mateusza Wiśniewskiego. W 51. minucie gnieźnianie egzekwowali karny strzał rożny, a bramkarza LKS pokonał Maciej Wejerowski. Remis 2:2 utrzymał się do końca meczu. W tej sytuacji nastąpiła seria karnych zagrywek. W niej lepszymi okazali się gnieźnianie zwyciężając 3:2.