Wysoka domowa porażka gnieźnieńskich szczypiornistek z Płockiem

2021-05-01

Wysokiej porażki na własnym parkiecie doznały w sobotę, 1 maja piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno, które musiały uznać wyższość SMS ZPRP I Płock. Dla gnieźnieńskich zawodniczek był to ostatni mecz w tym sezonie rozegrany we własnej hali.

W 2 minucie gnieźnianki prowadziły 2:0. Kilkanaście sekund później, na listę strzelczyń wpisała się Karolina Kasprowiak i było 3:0. Minutę później, po bramce z  rzutu karnego Moniki  Łęgowskiej było 4:2 dla gnieźnianek. W 7 minucie po silnym rzucie zawodniczki z Płocka, dobrą interwencją popisała się Daria Konieczna. Dwie minuty później, po bramce Mileny Kaczmarek było 7:3 dla MKS-u PR URBIS Gniezno. W kolejnych minutach gnieźnieńska bramkarka, Daria Konieczna popisała się kilkoma świetnymi interwencjami. W 13 minucie, po akcji z lewego skrzydła, w poprzeczkę płockiej bramki trafiła Karolina Kasprowiak. Minutę później, bramkę dla MKS-u PR URBIS Gniezno zdobyła Karolina Chojnacka i miejscowe prowadziły 9:6. W 18 minucie, po akcji Lemiech-Pędziwiatr bramka trafiła na konto SMS ZPRP I Płock. W tym momencie na tablicy wyników był rezultat 9:8 dla gnieźnianek. Po chwili, rzut karny zmarnowała Monika Łęgowska. W 20 minucie bramkę dla SMS zdobyła Oliwia Domagalska. Kilkanaście sekund później, w słupek gnieźnieńskiej bramki trafiła Iga Barska. W 21 minucie bramkę dla miejscowych zdobyła Milena Kaczmarek. W 23 minucie dla gospodyń trafiła Monika Łęgowska i było 12:9. Dwie minuty później, gola dla gnieźnianek zdobyła Marta Giszczyńska. Do przerwy szczypiornistki z Gniezna prowadziły z SMS 16:12.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki płocczanek. W 34 minucie trafienie dla Płocka zaliczyła Karolina Jureńczyk. W 36 minucie po ładnej akcji Łęgowskiej z Giszczyńską, miejscowe prowadziły 17:15. Po chwili  jednak, bramkę zdobyły zawodniczki z Płocka. W 39 minucie przyjezdnym udało się doprowadzić do remisu (17:17).Pół minuty później, po bramce Justyny Świerżewskiej płocczanki prowadziły.W 41 minucie bramkę dla SMS Płock zdobyła Karolina Jureńczyk i było 19:17 dla przyjezdnych. W 45 minucie po trafieniu Justyny Świerżewskiej, zawodniczki z Płocka prowadziły już 22:17. Na dziesięć minut przed końcem meczy zawodniczki z Płocka prowadziły z miejscowymi aż 24:17. Minutę później, bramkę dołożyła Nadia Bury. W 55 minucie Płock prowadził 28:18. Ostatecznie MKS PR URBIS Gniezno przegrał wyraźnie z SMS ZPRP I Płock 22:31.

MKS PR URBIS Gniezno-SMS ZPRP I Płock 22:31 (16:12)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Milena Kaczmarek-7.
SMS ZPRP I Płock: Oliwia Domagalska-6.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Daria Konieczna (bramkarki)-Alicja Alwin, Karolina Kasprowiak, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Martyna Rachela, Milena Kaczmarek, Martyna Matysek, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Roman Solarek oraz Janusz Pudelewicz.