Wysoka porażka Basketek w Poznaniu

2020-12-14

Nie będą miło wspominać niedzielnego wyjazdu do Poznania koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno, które wysoko przegrały z Eneą AZS-em Poznań.

Na osłodę porażki Basketek można powiedzieć, że drużyna Enea AZS-u Poznań jest jednym z faworytów rozgrywek ligi U15, jak i całych Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, stąd też każdy inny wynik, niż zwycięstwo poznanianek można by uznać za niespodziankę.

AZS wygrał ostatecznie 93:69, prowadząc do przerwy 46:17  i wygrywając jedną z kwart…19:3. Basketki co prawda dość wysoko wygrały trzecią odsłonę, jednak to było zbyt mało na silny zespół z Poznania.

Teraz przed gnieźniankami ostatni mecz w 2020 r. W najbliższą środę 17 grudnia podejmą w Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty kolejną drużynę z czołówki-MUKS Poznań.   Ten mecz zaplanowany jest na godz. 17:00.

Enea AZS Poznań-TS Basket Gniezno 93:69 (27:14, 19:3, 16:32, 31:20)