Wysoka porażka Czarnych Czerniejewo z rezerwami Polonia Środa Wielkopolska

2015-09-07

Z bagażem sześciu straconych bramek przy żadnej zdobytej wrócili do domu po niedzielnym meczu 6 września piłkarze Czarnych Czerniejewa z wyjazdowego spotkania z Środy Wielkopolskiej.

Podopieczni Bartłomieja Figasa tego dnia w ramach trzeciej kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1 o punkty walczyli z rezerwami Polonii Środy Wielkopolskiej. Spotkanie zakończyło się zdecydowaną porażką zespołu z Czerniejewa, który uległ rezerwą Polonii wzmocnionymi zawodnikami pierwszego zespołu aż 6:0 mimo że do przerwy czerwono-czarni przegrywali zaledwie jedną bramką zdobytą przez gospodarzy do zejścia do szatni w 44 minucie.

O wysokiej porażce jedynego naszego przedstawiciela z powiatu gnieźnieńskiego występującego w tej klasie piłkarskiej zadecydowała druga połowa niedzielnego spotkani. Podopieczni Mariusza Bekasa, który zarazem jest trenerem pierwszego zespołu w tej części gry zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne pięć goli nie tracąc przy okazji żadnego. Bramki dla rezerw Polonii Środa Wielkopolska w tej części gry padały w 62, 72, 82, 87 i 90 minucie. Jeśli chodzi o zespół z Czerniejewa i jego poczynania na boisku w Środzie Wielkopolskiej. To drużyna prowadzona przez Bartłomieja Figasa w niedzielnym meczu nie była tylko statystą. Po pierwszej połowie, w której straciła tylko jedną bramkę początek drugiej połowy meczu należał do Czarnych. W pierwszych 15. minutach drugiej części niedzielnego meczu to czerwono-czarni posiadali zdecydowaną przewagę nad swoim rywalem stwarzają sobie dwie dogodnie sytuacje do wyrównania stanu meczu. Gdy Zbigniew Kościański najpierw wykorzystał sytuację sama na sam z bramkarzem gospodarzy a następnie trafił z 3. metra piłką do pustej bramki rezerw Polonii Środa Wielkopolska. To po zdobytej kontaktowej bramce przez zespół z Czerniejewa na gorącym trenie swojego rywala dalsza część spotkanie może potoczyła inaczej i podopieczni Bartłomieja Figasa i wywieźli by z Środy Wielkopolskiej korzystny dla siebie wynik. Stało się zgoła inaczej gdyż jak się to mówi niewykorzystane sytuacje do zdobycia bramki się mszczą o czym przekonali się piłkarze Czarnych Czerniejewo, którzy w dwóch kwadransach drugiej połowy stracili aż pięć goli przez co spotkanie zakończyło się ich zdecydowaną porażką 0:6. A szkoda gdyż po wygranym meczu u siebie z Przemysławem Poznań, każdy kibic piłki nożnej w Czerniejewie liczył że podopieczni Bartłomieja Figasa z Środy Wielkopolskiej przywiozą korzystny wynik.  Tak się nie stało i w tym miejscu należy walczyć o punkty ligowe z kolejnymi rywali.

Skład Czarnych Czerniejewo:  Damian Nowaczyk, Tomasz Winkel, Mateusz Jaworski, Mateusz Kuliński, Rafał Półtorak (63’ Sławomir Staniszewski), Dominik Jabkiewicz, Rafał Wawrzyniak, Zbigniew Kościański (69’ Dawid Maćkowiak)

Następne spotkanie mistrzowskie w ramach 4. kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1. zespół Czarnych Czerniejewo rozegra w sobotę 12 września. Tego dnia o godzinie 17.00 czerwono-czarni podejmować będą u siebie zespół Pogoni Książ Wielkopolska.

Wyniki 3 kolejki - 5-6 września
Maratończyk Brzeźno                     3-5        Clescevia Kleszczewo
Przemysław Poznań                       0-1        Zawisza Dolsk
Polonia II Środa Wielkopolska      6-0        Czarni Czerniejewo
Pogoń Książ Wielkopolski             2-4        Jurand Koziegłowy
Phytopharm Klęka                           6-0        KS Łopuchowo
Orkan Jarosławiec                           5-0        Lider Swarzędz
Stella Luboń                                     2-2       Lotnik-1997 Poznań