Wysoka porażka futsalistów Mieszka w Lęborku

2017-10-22

Na mecz 5. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno wyjechał do Lęborka, gdzie był podejmowany przez tamtejszą drużynę Lęborskiego Stowarzyszenia Sympatyków Sportu. Przed tym spotkaniem obie drużyny miały identyczny dorobek punktowy. Zanosiło się zatem na wyrównane spotkanie w Hali Miejskiej przy ul. Piotra Skargi. Tymczasem gospodarze głośno dopingowani przez niemal komplet publiczności zwyciężyli wyraźnie 8:2.

Mecz od początku prowadzony był w szybkim tempie, a akcje przenosiły się to pod jedną, to pod drugą bramkę. Skuteczniejsi byli gospodarze, którzy  w 8. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Piotra Ziarko. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Gracjan Miszkiewicz i takim prowadzeniem lęborczan zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania. Drugą gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia zdobywając trzy bramki w ciągu pięciu minut. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Gracjan Miszkiewicz, a raz - Paweł Friszkemut. Gnieźnianie zdecydowali się w tej sytuacji na zastępowanie bramkarza piątym zawodnikiem w akcjach ofensywnych. Tymczasem w 32. minucie Maciej Wierzbowski podwyższył na 6:0 i ta przewaga sprawiła, że drużyna gospodarzy także zaczęła grać bez bramkarza wprowadzając piątego zawodnika do akcji ofensywnych.  Ten manewr nie przyniósł jednak lęborczanom kolejnych bramek, natomiast część start zdołali odrobić goście. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Banasik, a dwie minuty później drugiego gola dla Mieszka zdobył Alan Polus. Końcówka meczu należała jednak ponownie do gospodarzy. Kolejne trafienia Pawła Friszkemuta i Patryka Ziarko sprawiły, że Team Lębork pokonał wyraźnie Mieszka Gniezno 8:2.

Team Lębork - Mieszko Gniezno 8:2 (2:0)

Team Lębork -   Gracjan Miszkiewicz- 3 (13’, 23’, 25’), Piotr Ziarko - 2 (8’, 40’), Paweł  Friszkemut - 2 (22’, 39’), Maciej Wierzbowski - 1 (32’)

Mieszko Gniezno – Bartosz Banasik - 1 (36’), Alan Polus - 1 (38’)

Team Lębork - Dominik Czekirda, Patryk Wos, Patryk Labuda, Piotr Ziarko, Paweł Friszkemut, Dominik Depta, Tomasz Musik, Maciej Wierzbowski, Tomasz Gniba, Łukasz Kwaśnik, Gracjan Miszkiewicz, Piotr Łapigrowski, Krzysztof Witkowski

Mieszko Gniezno - Dawid Kasprzyk, Maciej Zięba, Bartosz Banasik, Mikołaj Bereźnicki, Paweł Kaźmierczak, Marcin Greser, Adam Heliasz, Alan Polus, Marcin Marcinkowski, Szymon Słowiński, Renard Nawrocki

W innych meczach 5. kolejki padły rezultaty:

Constract Lubawa - Politechnika Gdańska 10:0
Futsal Leszno - AZS UZ Zielona Góra 4:4
Unisław Team Unisław - Helios Białystok 2:3
AZS UW Warszawa - Futsal Oborniki 2:2

Red Devils Chojnice - FC Kartuzy 5:6

Zespół Mieszka z dorobkiem 3 punktów zajmuje dziesiątą pozycję w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę, 14 października, gnieźnianie  podejmą  w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego spadkowicza z ekstraklasy - Red Devils Chojnice.