Wysoka porażka gnieźnieńskich szczypiornistek w Pucharze Polski

2020-01-17

Pomimo ambitnej walki piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno przegrały wysoko z drużyną Młyny Stoisław Koszalin i tym samym pożegnały się z rozgrywkami o Puchar Polski.

Kibice w środę 15 stycznia, którzy licznie wypełnili Halę Widowiskowo-Sportową im. Mieczysława Łopatki po pierwszej połowie mogli oczekiwać emocji, bowiem faworyzowane koszalinianki prowadziły tylko czterema bramkami (15:11).

W drugiej połowie doświadczenie superligowca wzięło górę nad drużyną z Pierwszej Stolicy i tym samym mecz zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny Młyny Stoisław Koszalin w stosunku 32:18 i to koszalinianki zagrają w kolejnej rundzie rozgrywek o Puchar Polski.

MKS PR URBIS Gniezno-Młyny Stoisław Koszalin 18:32 (11:15)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Alicja Ślęzak-7.
Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Volovnyk-6.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Daria Konieczna, Kamila Olejniczak (bramkarki)- Karolina Kasprowiak,  Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Natalia Różewska, Martyna Rachela, Monika Walkowska, Jagoda Linkowska, Martyna Matysek, Alicja Ślęzak (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ