Wysoka porażka hokeistów Startu na inaugurację rundy wiosennej

2016-04-05

W minioną niedzielę, 3 kwietnia, po zimowej przerwie wznowione zostały rozgrywki sezonu 2015/16 w I lidze hokeja na trawie mężczyzn. Zespół Startu 1954 Gniezno podejmował na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę AZS AWF Poznań.

Przed meczem trudno byłoby wskazać  faworyta tego starcia. Akademicy po rundzie jesiennej zajmowali wprawdzie trzecie miejsce w ligowej tabeli, ale gnieźnianie mieli do nich zaledwie 3 punkty straty. Ewentualne zwycięstwo  dawało podopiecznym Jakuba Stranza  możliwość zrównania się z rywalami dorobkiem punktowym. Tymczasem akademicy już do przerwy prowadzili  trzema bramkami po  dwóch trafieniach  wychowanka Startu - Patryka Pawlaka i jednym Adriana Kozana.  W drugiej połowie Pawlak jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców pogrążając kolegów z macierzystego klubu. Po jednym golu dla akademików dorzucili jeszcze Patryk Bułka, Rafał Nojgebauer, Mikołaj Gumny i Bartosz Kosmaczewski.  Gnieźnianie odpowiedzieli dwoma trafienia w wykonaniu Pawła Tubackiego i Marcina Grotowskiego. Start przegrał zatem nieoczekiwanie i do tego wysoko z AZS AWF 2:9. I marnym  pocieszeniem w tej sytuacji  pozostaje fakt, że niemal połowę goli dla akademików zdobył wychowanek gnieźnieńskiego klubu.