Wysoka porażka hokeistów Startu w Toruniu z Pomorzaninem

2023-01-14

Na mecz 4. kolejki rozgrywek Superligi hokeja halowego mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał w piątek, 13 stycznia, do Torunia, gdzie był podejmowany przez tamtejszy Pomorzanin.

Spotkanie rozegrane w bocznej hali Areny Toruń przy ul. Bema od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy już po pierwszej kwarcie prowadzili 3:0. W drugiej torunianie  dominowali już wyraźnie prowadząc do przerwy 10:1. Najbardziej wyrównana była trzecia kwarta tego spotkania zakończona remisem 2:2. W ostatniej części meczu gospodarze jeszcze dołożyli dwa trafienia zwyciężając ostatecznie 14:.3. Pięć bramek dla Pomorzanina zdobył Michał Raciniewski, cztery - Michał Makowski, dwie - Artur Kościelski, a po jednej  - Arkadiusz Rutkowski, Wojciech Rutkowski i Dmytro Luppa. W ekipie Startu dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Wejerowski, a raz bramkarza rywali pokonał Damian Szymański.

Startowcy z zerowym dorobkiem punktowym zamykają ligową tabelę, a kolejny mecz rozegrają w sobotę, 28 stycznia, kiedy to w hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 podejmą AZS Politechnikę Poznańską.