Wysoka porażka hokeistów Stelli w Rogowie

2024-01-21

Na mecz 6. kolejki rozgrywek Superligi hokeja halowego zespół Stelli Gniezno wyjechał w sobotę, 20 stycznia, do Rogowa, gdzie był podejmowany przez tamtejszy LKS.

Pierwszą kwartę gospodarze wygrali 2:0, ale w drugiej gnieźnianie odrobili straty i do przerwy w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rogowie był remis 2:2. Po zmianie stron gospodarze sukcesywnie zaczęli budować przewagę. Po trzech kwartach było 5:2. W czwartej zrobił się prawdziwy festiwal strzelecki. Gospodarze prowadzili już 8:2. Stelliści odrobili część strat i na sześć minut przed końcem spotkania było 8:4. W końcówce rogowianie zdobyli jednak jeszcze trzy gole, na co gnieźnianie odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem i ostatecznie LKS Rogowo pokonał Stellę Gniezno 11:5. Aż 6 bramek dla gospodarzy zdobył Mateusz Hulbój, dwie – Adrian Krokosz, a po jednej – Artur Nojgebauer, Jakub Bosacki i Karol Majchrzak. Dla Stelli bramki zdobywali: Marcin Lewartowski i Maciej Wejerowski po 2, Michał Kasprzyk – 1. W innych spotkaniach 6. kolejki  Pomorzanin Toruń pokonał AZS AWF Poznań 11:5,  Grunwald Poznań przegrał z AZS Politechnika Poznańską 6:12, a Warta Poznań przegrała  z LKS Gąsawa 4:5. W tabeli na prowadzeniu AZS Politechnika Poznańska – 15 punktów przed Wartą Poznań i LKS Gąsawa  po 12.  Stella jest siódma z 6 punktami. Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa związana z wyjazdem reprezentacji Polski na turnieje mistrzostw świata Hockey5s w Omanie i mistrzostw Europy w hokeju halowym w Belgii. Kolejny, ostatni w rundzie zasadniczej, mecz gnieźnianie rozegrają przed własną publicznością w sobotę, 10 lutego, w hali GOSiR przy ul Sportowej 5.