Wysoka porażka juniorów młodszych Startu na zakończenie eliminacji do mistrzostw Polski

2021-06-21

W piątek, 18 czerwca, rozegrana została ostatnia kolejka spotkań w eliminacjach grupy wielkopolskiej do mistrzostw Polski w hokeju na trawie juniorów młodszych.

Już wcześniej do turnieju finałowego zakwalifikował się zespół Startu. Tymczasem w ostatniej kolejce gnieźnianie nieoczekiwanie wysoko przegrali w Poznaniu z Wartą. Lider rozgrywek wielkopolskiej grupy eliminacyjnej zwyciężył na Stadionie im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej aż 10:1. Było to o tyle zaskakujące, że pierwszy mecz tych drużyn gnieźnianie wygrali 3:2. Szansa do rewanżu, i to w spotkaniu o większej randze, już w najbliższą sobotę. Stawkę zespołów uczestniczących w walce o medale mistrzostw Polski juniorów młodszych uzupełnią Pomorzanin Toruń i UKS Jedynka Miasteczko Śląskie.  Zespół Stelli Gniezno w ostatnim spotkaniu eliminacyjnym zmierzył się w piątek, 18 czerwca, w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszym MKS. Spotkanie zakończyło się rezultatem 9:2. Stelliści ostatecznie uplasowali się na ósmej pozycji w wielkopolskiej grupie eliminacyjnej.

8 KS Stella Gniezno 14   0     4-140

Turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów młodszych i juniorek młodszych rozegrany zostanie w dniach 26-27 czerwca na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie.

Radosław Kossakowski + foto (fotorelacja Warta - Start)