Wysoka porażka juniorów starszych Mieszka Gniezno w Kaliszu

2014-08-25

Nie udała się wyprawa juniorów starszych Mieszka Gniezno do Kalisza. Biało-niebiescy w drugiej kolejce w Lidze Wielkopolskiej wysoko przegrali w niedzielę 24 sierpnia z miejscową Calisią 14 Kalisz 0-4. Dodatkowo goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla kapitana drużyny Miłosza Świstowskiego.

Początek meczu nie zapowiadał tak dotkliwej porażki gości. Gra toczyła się głównie na połowie juniorów Calisii, którzy nastawili się na grę z kontry. I niestety dwukrotnie w pierwszej połowie zaskoczyli obronę Mieszka. Miało to miejsce w 10 i 41 minucie meczu. Goście zagrozili bramce Calisii dwukrotnie, raz po akcji Kacpra Kiełpińskiego w 17 min., kiedy to zabrakło dokładnego dogrania piłki w polu karnym gospodarzy i w 39 minucie kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Patryk Waluszyński i sprawił dużo kłopotów bramkarzowi Calisii.

Druga połowa zaczęła się od ataków gnieźnian którzy chcieli odrobić straty z pierwszej połowy. Zapału starczyło tylko na 20 minut i zakończyło się niestety stratą kolejnej bramki w 65 minucie. Chwilę później biało-niebiescy mięli najlepszą okazję do zdobycia bramki, niestety Dominik Jabkiewicz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W 66 minucie drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną otrzymał kapitan zespołu Miłosz Świstowski i losu meczu były już rozstrzygnięte. Końcówka meczu to coraz większa przewaga gospodarzy uwieńczona czwartą bramką w 84 minucie. A mogło być jeszcze gorzej jednak w kilku sytuacjach dobrze interweniował bramkarz Mieszka Norbert Gawłowski.

Teraz biało-niebiescy czeka pierwszy mecz w Gnieźnie. W 3 kolejce juniorzy Mieszka podejmować będą juniorów MSP Szamotuły. Mecz ten odbędzie się 3 września o godz. 17.00