Wysoka porażka Pelikan Niechanowo na zakończenie sezonu

2017-06-17

Niestety wysokiej porażki doznał na zakończenie sezonu 2016/2017 w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód zespół seniorów Pelikana Niechanowo. Zielono - czarni ulegli w Gruszczynie Piastowi Kobylnica aż 0:5, tracąc wszystkie bramki w pierwszej połowie.

W bardzo okrojonym, bo zaledwie dwunastoosobowym składzie udali się niechanowianie na mecz kończący dla nich rywalizację w klasie okręgowej. Dokładając do tego tylko 48 godzin wypoczynku po czwartkowym meczu obraz gry nie mógł być inny jak dominacja gospodarzy. Tak też było w pierwszej odsłonie, kiedy to Piast totalnie zepchnął do defensywy Pelikana, aplikując aż pięć bramek. Wydawało się wtedy, że mecz może zakończyć się jeszcze wyższym wynikiem.

Na drugą połowę podopieczni Roberta Sytka i Roberta Zamiara wyszli jednak z determinacją, aby mimo wszystkich przeciwności zagrać dobre 45 minut. Tak też się stało, gospodarze nie byli w stanie sforsować już tak łatwo defensywy Pelikana. Niech świadczy o tym bezbramkowy wynik drugiej połowy. To Pelikan stworzył sobie dwie niezłe okazje do strzelenia bramki kontaktowej. Szacunek dla zawodników, że pomimo tak ogromnego "dzwona" w pierwszej części gry, potrafili przeciwstawić się pewnym swego gospodarzom.

Tą porażką zespół Pelikana Niechanowo, pożegnał się z poznańską klasą okręgową grupy wschód  gdyż zajmując ostatnie miejsce w swojej grupie został zdegradowany do poznańskiej klasy A.

Teraz przed Pelikanem tygodniowy okres roztrenowania. Po czwartkowym treningu nastąpi krótkie podsumowanie oraz przedstawiony zostanie plan na najbliższe tygodnie wszystkim graczom zielono - czarnych.

Skład: Gawłowski, Kowalski (Kujawa), Świątnicki, Stachowiak, Wachowski, Białas, Pietrzkiewicz, Stupczyński, Jankowski, Sypniewski, Matysiak.