Wysoka porażka Piasta Łubowo w Swarzędzu

2017-10-29

Na mecz jedenastej kolejki poznańskiej klasy A grupy 1 zespół Piasta Łubowo w sobotę 28 października udał się do Swarzędza gdzie na sztucznej murawie boiska podejmowany był przez zespół miejscowego Lidera.

Spotkanie, do którego podopieczni Artura Kościańskiego przystąpili w dość okrojonym składzie osobowym zakończyło się wysoką porażką łubowian. Miejscowi bowiem w sobotnim meczu urządzili sobie festiwal strzelecki pokonując wyraźnie zespół Piasta aż 9:1. Początek meczu nie zapowiadał że łubowianie, do domu będą wracali z tracą gdyż pierwsze 20 minut należało do gości. Z upływem jednak czasu warunki na boisku zaczęli dyktować gospodarze co przełożyło się na zdobycie przez nich aż czterech goli i na przerwę Lider z Swarzędza schodził prowadząc z Piastem Łubowo 4:0. Wszystkie bramki łubowianie w pierwszej części meczu stracili po ewidentnych błędach linii obrony. Wynik mecz został otwarty w 25 minucie a kolejne gole miejscowy zdobyli w 30, 35 oraz 42 minucie.

W drugiej połowie przebieg meczu wyglądał podobnie. Łubowianie próbowali atakować na bramkę swojego rywala a gole zdobywali gospodarze. W tej części meczu zespół z Swarzędza, do końcowego wyniku meczu dorzucił kolejne pięć goli a goście odpowiedzieli tylko jednym celnym trafieniem do bramki Lidera.  Honorowa bramka dla Piasta Łubowo została zdobyta w 85 minucie. Po wymianie podań między Robertem Grzesiakiem, a Filipem Adamskim jedynego gola w tym meczu dla gości zdobył Maciej Adamski, strzelając przy bliższym słupku z 7 metra. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką porażką Piasta Łubowo 1:9.

Skład Piasta Łubowo: Oskar Kidawa - Adrian Wachoń (Jakub Brzeziński 65'), Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Robert Grzesiak - Karol Szwajcowski, Artem Zakharov, Kamil Maciejewski (Filip Adamski 65) - Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak, Maciej Adamski

Teraz zespół Piasta Łubowo, czeka w sobotę 4 listopada kolejne spotkanie mistrzowskie, w którym w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego na własnym boisku o godzinie 14.00 podejmować będzie zespół Lechity Kłecko.