Wysoka porażka Startu z LKS Rogowo na inaugurację rozgrywek halowych

2022-12-03

W sobotę, 3 grudnia, zainaugurowane zostały rozgrywki w Superlidze hokeja halowego mężczyzn. Zespół Startu 1954 Gniezno podejmował w hali GOSiR przy ul. Sportowej 5. LKS Rogowo. Już do przerwy gnieźnianie przegrywali 1:4, a ostatecznie mecz zakończył się porażką startowców 5:10.

Niemal przez całą pierwszą kwartę utrzymywał się remis bezbramkowy. W. 14 minucie goście objęli jednak prowadzenie. Akcję przeprowadzoną prawem skrzydłem po dobrym dośrodkowaniu celnym pchnięciem z siódmego metra zakończył Adrian Krokosz.  Rezultatem 0:1 zakończyła się pierwsza kwarta tego spotkania.  Na początku drugiej Piotr Kozłowski podwyższył prowadzenie gości.  W 23. minucie było już 0:3. LKS wykorzystał „krótki róg”  po trafieniu Mateusza Hulboja, ale gnieźnianie szybko  odpowiedzieli składną akcją zakończoną  celnym pchnięciem Dominika Małeckiego.. W 29. minucie goście przeprowadzili szybki kontratak, a piękna bramkę bekhendem zdobył Mikołaj Marczyński ustalając wynik pierwszej połowy na 1:4. W przerwie zasłabł Radomir Mnich i w bramce Startu  musiał zastąpić go junior Marcel Pękała. Już w pierwszej minucie trzeciej kwarty na 1:5 podwyższył   Mateusz Hulbój, ale dwie minuty później drugą bramkę  dla gospodarzy zdobył Maciej Wejerowski. Ten sam zawodnik w 39. minucie przeprowadził indywidualną akcję prawym skrzydłem oddając piłkę zamykającemu atak z lewej strony Maciejowi Kurowskiemu, który zmniejszył prowadzenie rywali do dwóch bramek. W 43. minucie startowcy egzekwowali karny strzał rożny zakończony pchnięciem Macieja Wejerowskiego pod  spojenie słupka z poprzeczką. Stsrtowcy przegrywali już tylko 4:5 jednak minutę później podyktowany w co najmniej kontrowersyjnych okolicznościach rzut karny wykorzystał Mateusz Hulbój. Ten sam zawodnik pchnięciem bekhendem tuż przed zakończeniem trzeciej kwarty podwyższyło na 4:7.  Hulbój na początku ostatniej  części meczu zdobył też ósmą bramkę dla swego zespołu.  W 50. minucie na 4:9  podwyższył Patryk Średziński. Cztery  minuty później szybki kontratak przeprowadził Maciej Wejerowski wystawiając piłkę Dominikowi Małeckiemu który zdobył piątą bramkę dla gospodarzy . W 57. minucie goście egzekwowali karny strzał rożny,  który na bramkę zamienił Karol Majchrzak ustalając wynik spotkania na 5:10

Radosław Kossakowski/foto Arkadiusz Kossakowski (fotogaleria)