Wysoka porażka stellistów w Toruniu

2014-06-03

Wysokiej porażki w rozgrywkach I ligi hokeja na trawie mężczyzn doznali zawodnicy Stelli Gniezno. Na mecz 15. kolejki pierwszoligowych zmagań stelliści wyjechali w minioną niedzielę, 1 czerwca, do Torunia, gdzie na stadionie OSiR przy Szosie Chełmińskiej byli podejmowani przez drużynę Pomorzanina.

Gospodarze byli faworytami tego pojedynku i już  do przerwy  prowadzili 5:0. W drugiej połowie zawodnicy Pomorzanina zdobyli kolejne cztery bramki, a gnieźnianie nie zdołali ani razu wpisać się na listę strzelców i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem torunian 9:0. Po dwie bramki dla Pomorzanina zdobyli: Michał Dawid, Krystian Makowski, Rafał Szrejter i Michał Nowakowski, a jedno trafienie zaliczył Michał Raciniewski. Zespół Stelli zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, ale dwa kolejne spotkania podopieczni Rafała Grotowskiego rozegrają w Gnieźnie.

W najbliższą sobotę, 7 czerwca, o g. 16 podejmować będą Wartę Poznań, a następnego dnia o g. 12 - Polonię Środa Wielkopolska. Oba mecze rozegrane zostaną na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego.