Wysoka porażka „Wilków” z Siódemką

2023-04-16

W rozegranym w niedzielę, 16 kwietnia w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 meczu grupy spadkowej II ligi piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno przegrali wysoko z Siódemką Huras-Miedzią II Legnica.

W pierwszej minucie, na prowadzenie wysunęli się gracze z Legnicy. Pół minuty później, „Wilki” wyrównały. W 4 minucie, goście prowadzili po bramce Kacpra Łukawskiego. Dwie minuty później, po trafieniu Krzysztofa Kosiorowskiego Siódemka prowadziła 4:1. W 9 minucie, bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Przemysław Gadecki. W odpowiedzi, dla legniczan trafienie zaliczył Michał Klimaszewski. W 12 minucie, po bramce Przemysława Gadeckiego miejscowi przegrywali 3:6. Trzy minuty później, ponownie na listę strzelców wpisał się Przemysław Gadecki. W 17 minucie, trafienie dla „Wilków” zanotował Łukasz Krakowiak. W 20 minucie,  bramkę dla gości zdobył Łukasz Szporko. W 24 minucie, efektowny rzut Marcela Światłowskiego po podaniu przez całe boisko obronił Kacper Tabisz. Minutę później, żółtą kartką w drużynie z Gniezna ukarany został Damian Stempuchowski. Do przerwy było 14:9 dla Siódemki.

Pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobył w 32 minucie, Michał  Klimaszewski. Trzy minuty później, efektowne trafienie dla gości zaliczył Kacper Łukawski. W 38 minucie, rzutu karnego dla Szczypiorniaka nie wykorzystał Łukasz Krakowiak. Niecałą minutę później, bramkę dla przyjezdnych zdobył Łukasz Szporko. W 45 minucie, po bramce Łukasza Krakowiaka „Wilki” przegrywały 13:20. Po trafieniu Michała Klimaszewskiego legniczanie prowadzili już 23:13. W 54 minucie, na listę strzelców w zespole z Gniezna wpisał się Bartosz Miemietz. Minutę później, bramkę dla „Wilków” zdobył Marcel Światłowski. Na pięć minut przed końcem meczu, Siódemka prowadziła 29:15. Ostatecznie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno przegrał z Siódemką Huras-Miedzią II Legnica 16:33.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Siódemka Huras-Miedź II Legnica 16:33 (9:14)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Przemysław Gadecki-7.
Siódemka Huras-Miedź II Legnica: Łukasz Szporko-9.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny, Dariusz Zanto, Miłosz Śliwiński  (bramkarze)-Szymon Sobański, Marcin Grzelak, Adrian Szcześniak, Marcel Światłowski, Antoni Polisiakiewicz, Mikołaj Kaczmarek, Zbigniew Łuczak, Przemysław Gadecki, Łukasz Krakowiak, Damian Stempuchowski, Kacper Ostrowski, Bartosz Miemietz (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Michał Grubczak.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ