Wysoka porażka Zjednoczonych Trzemeszno u siebie z Iskrą Szydłowo

2016-03-21

W sobotnie popołudnie 19 marca drużyna Zjednoczonych Trzemeszno jako jedyna drużyna reprezentująca powiat gnieźnieński w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej gościła na własnym boisku w drugim meczu rundy rewanżowej sezonu 2015/2016 niewygodnego rywala - drużynę Iskry Szydłowo.

Początek meczu należał do gości, którzy stworzyli sobie dwie sytuacje podbramkowe, lecz na posterunku był Szymon Menz. W 15 minucie miała miejsce sytuacja, która zaważyła na dalszych losach spotkania. Goście zdobyli bramkę, przy której przez Michała Fertikowskiego faulowany był Dawid Ciążyński, a na dodatek obaj wpadli w ofiarnie interweniującego Szymona Menza. Niestety sędzia spotkania uznał bramkę, a bramkarz Zjednoczonych musiał opuścić boisko z podejrzeniem złamania kciuka. Zespół Iskry w końcowych fragmentach pierwszej połowy od inicjatywę gospodarzom, którzy przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o doprowadzenie do wyrównania, lecz strzał Kamila Wysockiego zablokowali obrońcy z Szydłowa a uderzenie Bartosza Żołądkiewicza poszybowało minimalnie obok słupka bramki gości. Mecz rozstrzygnął się w pierwszych pięciu minutach drugiej połowy. Szkolne błędy defensywy gospodarzy wykorzystali w 47 i 50 minucie z zimną krwią napastnicy Iskry. Zjednoczeni dążyli do zdobycia honorowej bramki, ale piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika po strzale Huberta Siwy w poprzeczkę i Krzysztofa Majchrzaka w słupek. Zespół Iskry w końcówce spotkania po stałym fragmencie gry zdobył czwartego gola. W sobotnim spotkaniu  w drużynie Zjednoczonych zabrakło dwóch podstawowych zawodników Tomasza Neumanna i Krystiana Nowickiego, a Krzysztof Majchrzak mógł zagrać tylko drugą połowę spotkania.  Ostatecznie Zjednoczeni Trzemeszno, ulegli u siebie Iskrze Szydłowo w stosunku 4:0.

Zjednoczeni Trzemeszno: Szymon Menz (od 15 min. Adam Garczyk), Mikołaj Humański, Michał Kachniarz, Hubert Siwa, Grzegorz Meller, Dawid Ciążyński, Kamil Wysocki, Bartosz Żołądkiewicz (od 78 min. Norbert Banaszak), Konrad Nadolny (od 46 min. Krzysztof Majchrzak), Patryk Sobucki (od 46 min. Hubert Słowik), Krzysztof Chojnacki.

W następnej kolejce drużyna Zjednoczonych zmierzy się w Wielką Sobotę  w meczu wyjazdowym z zespołem GLKS Wysoka. Początek spotkania w Wysokiej zaplanowano na godzinę 12.00.