Wysoka przegrana Pelikana Niechanowo w Kleczewie

2015-07-11

Porażki doznali w pierwszym letnim spotkaniu sparingowym w ramach przygotowań do III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej nowego sezonu 2015/2016 piłkarze niechanowskiego Pelikana. Zielono-czarni w sobotę 11 lipca ulegli w Kleczewie tamtejszemu Sokołowi 0:4.

Sobotnie spotkanie rozgrywane było 3x30 minut i przez większość czasu gry przebiegało pod dyktando gospodarzy. Trener Jerzy Cyrak poświęcił ten mecz głównie jako przyjrzenie się zawodnikom testowanym oraz przejrzenie pozostałych graczy. Niestety test nie wypadł zbyt okazale, gdyż poza bezbramkową pierwszą tercją, w dwóch kolejnych kleczewianie pewnie wypunktowali beniaminka z Niechanowa. Goście byli tego dnia wyraźnie wolniejsi od przeciwnika i z minuty na minutę radzili sobie coraz gorzej, z kolei podopieczni Adama Topolskiego wykorzystali niemal wszystkie stworzone okazje bramkowe odnosząc okazałe zwycięstwo. Goście mieli dwukrotnie szansę zdobycia goli, jednak najpierw strzał z trzech metrów Patryka Drewka w sobie tylko znany sposób obronił Hubert Świtalski, a w końcówce uderzenie Huberta Oczkowskiego odbiło się od słupka bramki Sokoła.

Ostatecznie Sokół zasłużenie wygrał różnicą czterech trafień, a trener Jerzy Cyrak zdecydował, że żaden z testowanych piłkarzy nie pozostanie na dłużej w jego ekipie. Tak więc w najbliższych dniach można spodziewać się, że w naszej drużynie testowani będą kolejni nowi piłkarze. W sparingu w Kleczewie w barwach Pelikana zabrakło Damiana Zamiara, Łukasza Zagdańskiego, Tomasza Bzdęgi, Bartosza Ciarkowskiego i Dominika Drzewieckiego. Wszystkich z gry wyeliminowały urazy.

Bramki: Łukasz Cichos (32), ? (52), Alan Kujawa 2x (75 z karnego, 83 z karnego) - dla Pelikana

"Pelikan": Borowczak - Wróblewski, Bartkowiak, Maksymiv, Kaczor - Chopcia, Otuszewski, Budzyń, Roszak, Durowicz - Drewek. Na zmiany wchodzili: Garstka, Radomski, Oczkowski, Kruczyński, Izydorczyk