Wysoka wygrana juniorek młodszych w Poznaniu

2021-10-22

W środę 20 października MKS PR Gniezno wygrał na wyjeździe z drużyną KS Pyrki Poznań (45:16). Było to spotkanie w ramach 3. kolejki Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gnieźnianek. Różnica klas była widoczna już od pierwszych sekund meczu. Gospodynie nie miały żadnego pomysłu na zdobywanie bramek. Pierwsze trafienie z zanotowały dopiero w 9 minucie. Dobra gra w defensywie, podparta udanymi interwencjami sprawiły, że inicjatywa należała do żółto-czarnych. Do przerwy mieliśmy 21-8.

W drugiej połowie gry gnieźnianki podkręciły skuteczność rzutową, finalnie dorzucając kolejne 24 bramki przy constansie trafieniowym ze strony poznanianek. Po końcowej syrenie triumf świętowały reprezentantki MKS PR Gniezno, które po trzech spotkaniach mają komplet zwycięstw na swoim koncie.

KS Pyrki Poznań – MKS PR Gniezno 15:46 (8-21)

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – Wabińska (5), Bartkowiak (7), Skoczeń (3), Piotrowska (4), A. Stręk (1), Szymańska (4), Musiał (9), Tanaś (2), Łachowska (6), Śmigowska (4), K. Stręk.

Najwięcej bramek dla KS Pyrki Poznań – Latanowicz (5).