Wysoka wygrana Mieszka Gniezno z rezerwami Pogoni Szczecin!

2019-08-10

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka zainkasowali okazałe zwycięstwo w pierwszym „domowym” spotkaniu w nowym trzecioligowym sezonie 2019/2020. Podopieczni Mariusza Bekasa pokonali na inaugurację na własnym trenie w sobotę 10 sierpnia rezerwy Pogoni Szczecin 4:0 i nadal są w tabeli bez straty punktów.

Pierwsza połowa stała pod znakiem inicjatywy gospodarzy. Już w 4 minucie Tomasz Bzdęga strzałem z ok. 25 metrów trafił w słupek. W 13 minucie strzał Krzysztofa Biegańskiego także odbił się od słupka, ale piłka potoczyła się pod nogi nadbiegającego Sebastiana Golaka i biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. W 25 minucie było 2:0. Krzysztof Biegański popisał się bardzo ładnym uderzeniem z dystansu i Jędrzej Grobelny był bezradny. Dziewięć minut potem w polu karnym Pogoni faulowany był szarżujący Radosław Mikołajczak i arbiter podyktował rzut karny, który bardzo pewnym uderzeniem wykorzystał Tomasz Bzdęga. W 39 minucie tym razem Sebastian Golak padł zahaczany w polu karnym portowców i sędzia znowu wskazał na „wapno”. Do futbolówki ponownie podszedł Tomasz Bzdęga i ponownie pewnym uderzeniem pokonał golkipera Pogoni. Pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem gnieźnian ,co zwiastowało powtórkę z ubiegłego roku kiedy to Mieszko wygrał aż 7:1.

Niestety o drugiej części można napisać tylko tyle, że się odbyła. Miejscowi zupełnie spuścili z tonu, w dodatku z każdą kolejną zmianą, na boisku był coraz większy bałagan. Ostatecznie w drugich trzech kwadransach niewiele się wydarzyło, poza dwoma sytuacjami stworzonymi przez gości. Na szczęście bardzo dobrze w obu przypadkach zachował się Sławomir Janicki, który uratował biało-niebieskich od straty gola.

Ostatecznie biało-niebiescy pokonali Pogoń 4:0 i zainkasowali drugie zwycięstwo w nowym sezonie mając na swoim koncie 6 punktów. W najbliższy czwartek 15 sierpnia o godzinie 15.00 podopiecznych trenera Bekasa czeka potyczka wyjazdowa w Wągrowcu z Nielbą, a w niedzielę 18 sierpnia o godzinie 18.00 przy Strumykowej zespół z grodu Lecha  podejmować będzie Grom Nowy Staw.

Bramki: Tomasz Bzdęga 2 x (34 z karnego, 39 z karnego), Sebastian Golak (13), Krzysztof Biegański (25) – dla Mieszka

Widzów: 500

Sędziowali: Mateusz Tarnawski, Rafał Kelbratowski, Szymon Augustjański (Gdańsk)

Skład Mieszka Gniezno: Sławomir Janicki, Sebastian Golak, Adrian Kaliszan, Michał Steinke, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański (64 Krzysztof Bartoszak), Filip Fiborek, Mateusz Roszak (59 Bartosz Kalupa), Tomasz Bzdęga, Radosław Mikołajczak (46 Damian Sędziak), Łukasz Zagdański (69 Damian Pawlak)

Żółte kartki: Adrian Kaliszan, Radosław Mikołajczak, Filip Fiborek (Mieszko)

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ