Wysoka wyjazdowa porażka Lechity Kłecko

2022-03-20

Od falstartu rozgrywki w rundzie rewanżowej wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupie 3 rozpoczęli seniorzy zespołu Lechity Kłecko.

W sobotę 19 marca podopieczni trenera Piotra Kubalewskiego, udali się do Cielczy ażeby tam zawalczyć o pierwsze punkty ligowe w rundzie rewanżowej sezonu 2021/2022 z tamtejszą ekipą LZS. Wyjazdu kłecczanie nie zaliczą do Cielczy za udany gdyż przegrali mecz bardzo wysoko aż 7:2 mimo że do przerwy przegrywali zaledwie 1:0 po golu zdobytym w 22 minucie przez Jakuba Nowaka. Pozostałe sześć bramek dla Cielczy jak i dwie dla Lechity Kłecko padły już w drugiej części sobotniego meczu. I tak w 47 minucie było już 2:0 dla gospodarzy po golu zdobytym przez Piotra Palczewskiego. Na 3:0 dla gospodarzy podwyższył w 49 minucie Karol Oczkowski a w 51 minucie gola na 4:0 dla Cielczy strzelił Filip Taczała. Na stracone cztery bramki podopieczni Piotra Kubalewskiego odpowiedzieli golem kontaktowym w 57 minucie zmniejszając prowadzenie gospodarzy do 4:1. Autorem bramki w szeregach Lechity okazał się Bartosz Łuczak. Odpowiedź zespołu z Cielczy była wręcz natychmiastowa minutę po stracie bramki gospodarze strzelili kolejną na 5:1. Gola na swoim koncie zapisał Karol Oczkowski. W 71 minucie padła szósta bramka dla Cielczy, tym razem celnie piłkę w bramce Lechity ulokował zawodnik gospodarzy Jakub Nowak. Kłeczcanie do boju poderwali się w końcówce sobotniego spotkania co przyniosło im zdobycie drugiego gola. Bramkarza gospodarzy pokonał Huber Andrzejewski i Cielczy prowadziła 6:2. Wynik końcowy meczu 7:2 da LZS Cielczy został ustalony w 86 minucie po bramce zdobytej przez Filipa Taczałe.

Teraz podopiecznych Piotra Kubalewskiego, czeka mecz na rodzimym podwórku. W sobotę 26 marca Lechita Kłecko bowiem zmierzy się u siebie z zespołem GKS Żerków.

Skład Lechity Kłecko: Bartosz Wiśniewski, Kamil Janas, Jakub Wiśniewski (70' Michał Kędziora), Yurii Zarchuk, Kacper Bodzieszyk (55' Damian Wiśniewski), Daniel Wojciechowski, Hubert Andrzejewski, Bartosz Łuczak, Bartosz Kopczyński (80' Jakub Pruss), Kacper Serwatka, Adam Niedzielski (75' Rafał Walczak)