Wysokie zwycięstwo FAS KS Fałkowo na inaugurację ligi

2020-08-16

Bardzo dobrze swoje zmagania ligowe jako beniaminek wielkopolskiej klasy A grupy 3 w nowym sezonie 2020/2021 rozpoczęli piłkarze drużyny FAS KS Fałkowo.

W niedzielę 16 sierpnia fałkowianie pod wodzą swojego trenera Oskara Włodarczyka, udali się na pierwsze spotkanie mistrzowskie nowego sezonu do Poznania gdzie byli podejmowani przez zespół FC. Spotkanie niedzielne zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem FAS KS Fałkowo, którzy pokonali Poznań FC aż 7:2. Co do samej potyczki piłkarskiej to mecz od początku przebiegał pod dyktando piłkarzy z Fałkowa, którzy częściej utrzymywali się przy piłce, tworzyła sobie więcej sytuacji strzeleckich co przełożyło się na zdobyte aż siedem goli. Jeśli chodzi o zespól z Poznania to ograniczał swoją grę do kontrataków, z których zdołał zdobyć tylko dwie bramki. Festiwal strzelecki w ekipie z Fałkowa zapoczątkował w 26 minucie Patryk Cegielski, który zdobytą bramką wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. W 39 minucie fałkowianie prowadzili już 2:0 po golu zdobytym przez Dariusza Borowika. Takim tez wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona niedzielnego meczu. Po zmianie stron podopieczni Oskara Włodarczaka zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne pięć goli tracąc przy okazji dwie bramki. I tak zaraz po wznowieniu gry gospodarze w 46 minucie zdobyli gola kontaktowego za sprawą Sebastiana Olejniczaka i w tym momencie FAS KS Fałkowo prowadził już tylko 2:1. Odpowiedź gości na straconą bramkę była wręcz natychmiastowa gdyż w 49 minucie prowadzili oni z swoim rywalem ponownie różnicą dwóch goli po celnym trafieniu grającego trenera Oskara Włodarczyka.  W 55 minucie goście zdobyli czwartą bramkę, po której podwyższyli swoje prowadzenie na 4:1. Czwartego gola dla fałkowian zdobył Bartosz Kellner. Dwie minuty później od zdobytej czwartej bramki goście strzelili piątego gola, którego zdobył Maurycy Szumiński. Ten sam zawodnik w 64 minucie zdobył kolejną bramkę podwyższając prowadzenie fałkowian na 5:1. W 77 minucie podopieczni Oskara Włodarczyka zdobyli ostatnią siódmą bramkę. Gola na swoim koncie zapisał Mikołaj Kidawa. Wynik końcowy meczu 7:2 dla FAS KS Fałkowo został ustalony w 87 minucie kiedy to Sebastian Orwat dla gospodarzy zdobył drugą bramkę.

A już w niedzielę 23 sierpnia zespół FAS KS Fałkowo, zainauguruje nowy sezon na własnym trenie i przed własną publicznością. Tego dnia fałkowianie o godzinie 11.00 podejmować zespół Maratończyk Brzeźno.

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Artem Zakharov (60' Marek Laskowski), Mikołaj Kidawa, Dariusz Borowik (55' Adrian Fiebig), Patryk Cegielski, Łukasz Częstochowski (70' Piotr Król), Bartosz Kellner, Adrian Pokój, Maurycy Szumiński, Piotr Włodarczak (69' Hubert Baszterda), Oskar Włodarczyk (79' Kacper Fiebig)