Wysokie zwycięstwo Formaton Piasta Łubowo z dedykacją dla Damiana Grzesiaka

2020-09-20

W ramach 6 kolejki Proton A-klasy na własnym terenie 20 września zespół Formatonu Piast Łubowo podejmował drużynę rezerw Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Początek meczu przyniósł wiele niedokładności z obu stron. W około 5 minucie złe ustawienie linii obrony, wykorzystał napastnik drużyny gości, który został sfaulowany w polu karnym przez Jakuba Kierzka. Mocne uderzenie z rzutu karnego i mecz zaczynamy od straconej bramki. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać. W 15 minucie dobre podanie Macieja Adamskiego na 11 metr do Tobiasza Garstki i mamy 1:1. W kolejnych minutach obie drużyny tworzyły sytuację, jednak brakowało ostatniego otwierającego podania.
W 30 minucie ponownie po podaniu Macieja Adamskiego, Tobiasz Garstka popisał się precyzyjnym strzałem po długim słupku wyprowadzając Formaton Piast Łubowo na prowadzenie 2:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie sytuacje bramkowe były już tylko dla Formatonu Piast Łubowo.  W około 55 minucie sytuację sam na sam zmarnował Filip Adamski przenosząc piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później zrehabilitował się dobrym podaniem w pole karne do nabiegającego Macieja Adamskiego, który strzałem z pierwszej piłki podwyższył wynik na 3:1. 65 minuta i kolejna bramka dla łubowian. Piłkę na 30 metrze przejmuje Jakub Kierzek, zagrywa do Filipa Adamskiego, ten przerzuca sobie piłkę nad obrońcą i strzałem z powietrza zdobywa bramkę po długim słupku. I mamy 4:1 dla Formatonu Piast Łubowo.
W 80 minucie dobre podanie Patryka Kanclerza w pole karne do Filipa Adamskiego. Filip wchodząc w drybling został ostro zaatakowany wyprostowaną nogą w staw skokowy i wycięty równo z trawą – niestety nie był wstanie kontynuować gry. Sędzia bez namysłu wskazał „na wapno”. „Jedenastkę” pewnie, mocnym strzałem wykonał Maciej Adamski podwyższając prowadzenie. A że więcej bramek już nie padło mecz zakończył się zwycięstwem Formatonu Piast Łubowo w stosunku 5:1 zdobywając tym samym pierwsze 3 punkty w tym sezonie na własnym terenie.

Cała Dryżyna wraz z trenerem oraz zarządem klubu dedykują to zwycięstwo Damianowi Grzesiakowi, który jest już po operacji i czeka go teraz rehabilitacja.
Po meczu Filip Adamski z mocno opuchnięta kostką udał się na badania. Na szczęście skończyło się tylko na mocnym stłuczeniem stawu skokowego.

Za tydzień w weekend 26-27 września zespół Formatonu Piast Łubowo, czeka pauza. Spotkanie wyjazdowe z GKLS Golęczewo, które pierwotnie miało odbyć właśnie w najbliższy weekend zostało przełożone na 21 listopada.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Igor Chojnacki – Adrian Łucjan, Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski, Jakub Kierzek – Tobiasz Garstka, Patryk Kanclerz – Maciej Adamski, Aleks Puglisi, Dawid Zięba – Filip Adamski

Z ławki weszli: Mariusz Jabkiewicz, Patryk Kluczyński, Patryk Wasielewski, Wiktor Kowalski, Adrian Wachoń